REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bankowość

Transakcje w bitcoinach znikają bez śladu. Sieć bitcoin jest krytycznie przeciążona

Cena bitcoina spadła dość mocno, a to wywołało wielkie poruszenie i lawinowy wzrost liczby transakcji. Przelewy znikają bez śladu, ale giełda Bitmarket uspokaja klientów.

22.12.2017
17:04
Transakcje w bitcoinach znikają bez śladu. Sieć bitcoin jest krytycznie przeciążona
REKLAMA
REKLAMA

Bitcoin potaniał w ciągu ostatnich 24 godzin o około 20 proc. Inne kryptowaluty w tym czasie straciły jeszcze więcej - np. Bitcoin Cash spadł o 37 proc. Takie tąpnięcie na rynku coinów wywołało olbrzymią liczbę transakcji. Ci, którzy kupili kryptowaluty tanio, próbują je szybko sprzedać, aby wyciągnąć jak najwięcej pieniędzy. Natomiast ci, którzy kupowali ostatnio drogo albo kupili za mało korzystają z nadarzającej się okazji i uzupełniają wirtualne portfele.

Olbrzymia liczba transakcji zapchała sieć bitcoin.

Kurs bitcoina w ciągu ostatniego roku  class="wp-image-652978"
Kurs bitcoina w ciągu ostatniego roku - źródło: coinmarketcap.com

Kupujący i sprzedający wykonują tak wiele transakcji, że sieć bitcoin ledwo działa. Użytkownicy długo czekają na zaksięgowanie wpłat i wypłat. Jakby tego było mało są problemy z widocznością wszystkich przelewów.

Klienci giełd, którzy zażądali wypłaty środków, mogą teraz nie widzieć ich ani na kontach giełdowych, ani w prywatnych portfelach. Witryna blockchain.info ma problemy z poprawnym działaniem i dla wielu wykonanych przelewów wyświetla komunikat: Transaction not found.

Giełda Bitmarket uspokaja klientów.

Po wejściu na stronę Bitmarket.pl pojawia się komunikat:

REKLAMA

Sytuacja powinna wrócić do normy w ciągu najbliższych godzin.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA