REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Prawdopodobnie nie zobaczymy Samsunga Galaxy A5 (2018). Zastąpi go Galaxy A8

Nowe Samsungi Galaxy A8 i A8+ możemy zobaczyć już na początku przyszłego roku. Te modele mają zastąpić zapowiadane Galaxy A5 i A7.

samsung galaxy a8 galaxy a8 plus 2018
REKLAMA
139 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Dwie nadchodzące nowości Samsunga mają być zaprezentowane na targach CES 2018 na początku stycznia. To nowe smartfony Galaxy A8 i A8+. Co ciekawe, smartfony mają zastąpić serie A5 i A7, o których słyszeliśmy w poprzednich przeciekach.

Galaxy A5 i A7 zostaną zastąpione przez Galaxy A8 i A8 Plus.

W sieci pojawiło się wideo pokazujące dwa nowe smartfony Samsunga, ale zostało ono szybko usunięte. Teraz powraca na innych kanałach, ale najpewniej tylko na moment.

Nowe smartfony mają być wyposażone w ekrany o proporcjach 18,5:9, dokładnie tak jak sztandarowe modele S8 i Note 8. Wyświetlacz Samsunga Galaxy A8 ma mieć przekątną w okolicach 5,5 cala przy rozdzielczości 1080 x 2220 pikseli, dzięki czemu smartfon będzie bardzo kompaktowy. Już tegoroczny S8 jest zaskakująco niewielki, a jego ekran ma 5,8" przekątnej.

Ekran będzie miał zaokrąglone krawędzie i będzie korzystał z funkcji Always On Display, co pozwala twierdzić, że będzie to panel Super AMOLED. W przypadku Samsunga nie spodziewałem się niczego innego, ponieważ producent już od dawna stosuje panele OLED nawet w tańszych urządzeniach.

samsung galaxy a8 galaxy a8 plus 2018 class="wp-image-648436"

Samsung Galaxy A8 Plus ma być większy od podstawowej A-ósemki. Według przecieków przekątna ekranu ma wynosić 6 cali, a więc znajdzie się idealnie pomiędzy rozmiarem Samsunga Galaxy S8 i S8 Plus.

Pod względem parametrów nowe smartfony wystarczą nawet bardziej wymagającym osobom.

Pod względem parametrów smartfony nie będzie miał powodów do wstydu. Na pokładzie, według przecieków, znajdzie się 8-rdzeniowy procesor Exynos 7885, 4 GB RAM i 32 lub 64 GB miejsca na dane, a do tego slot kart microSD. Akumulator mniejszego modelu ma mieć pojemność 3000 mAh, a większego 3500 mAh. Oba mają wspierać szybkie ładowanie. Jeśli chodzi o Galaxy A8 Plus, możliwe, że ten model będzie dostępny w wariancie z 6 GB RAM.

samsung galaxy a8 galaxy a8 plus 2018 class="wp-image-648439"
Samsung Galaxy A8 w etui.

Zaskakuje fakt, że podwójny aparat znajdziemy nie z tyłu, a z przodu. Przednie kamerki mają mieć 16 Mpix i światło f/1.9 oraz 8 Mpix ze światłem f/1.9. Z kolei główny moduł aparatu z tyłu powinien mieć rozdzielczość 16 Mpix i bardzo dobrą jasność f/1.7. Do tego nie zabraknie diody LED.

Smartfony mają też być wodoodporne (IP68), mają być wyposażone w złącze USB-C, skaner linii papilarnych i opcjonalną wersję dual-SIM. Do tego ma być w nich zaimplementowana łączność Bluetooth 5.0 oraz NFC.

Zapowiada się świetna premiera, choć o sukcesie zadecyduje cena.

samsung galaxy a8 galaxy a8 plus 2018 class="wp-image-648427"
REKLAMA

Specyfikacja nowych smartfonów wygląda bardzo obiecująco, a dodatkowo wygląd zapożyczony z serii S8 podniesie atrakcyjność nowej serii A. Obawiam się tylko jednego: ceny. Podniesienie poprzeczki najpewniej będzie się wiązało z podwyższeniem cen smartfonów tej serii.

Samsungi Galaxy A8 i A8 Plus mają zadebiutować już na początku przyszłego roku, podczas targów CES.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA