REKLAMA

Smartfony Samsunga ze średniej półki będą miały nowe ekrany? Tak zapowiada się Galaxy A8 2018

Seria Samsung Galaxy A 2018 zapowiada zupełnie nowe rozdanie na średniej półce Samsunga. Jest na co czekać.

27.11.2017 16.38
Samsung Galaxy S8 i S8+ - ekran
REKLAMA
REKLAMA

Z Samsungiem Galaxy A5 2017 spędziłem w tym roku naprawdę sporo czasu, ponieważ robiłem przy jego użyciu projekt fotograficzny na Tookapic. Smartfona wspominam bardzo miło. Miał świetną jakość wykonania, a do tego był bardzo wydajny.

Przyszłoroczna seria A będzie obejmować smartfony A3, A5 i A7, ale pojawi się także model A8 2018. Ostatni raz model A8 zadebiutował w 2016 roku, a w 2017 najwyższym modelem ze średniej półki był A7. Nie był on jednak dostępny w Polsce.

Samsung Galaxy A8 2018 zapowiada cienkie ramki na średniej półce.

Dotychczas w przypadku Samsunga nowy ekran Infinity Display był zarezerwowany tylko dla najdroższych smartfonów, czyli dla serii S8 i Note 8. Jest już niemal pewne, że zaokrąglenia rogów i cienkie ramki wokół ekranu trafią też do Samsunga Galaxy A8 2018. Pojawiło się pierwsze zdjęcie przedniego panelu tego smartfona.

 class="wp-image-634816"

Z tego zdjęcia można wywnioskować, że ekran nie będzie miał zakrzywionych krawędzi, takich jak w modelach S8 i Note 8. Możliwe, że zakrzywienia pozostaną cechą unikatową dla najwyższych serii. Pozostaje pytanie, czy nowy design ekranu trafi tylko do linii A8, czy też do tańszych A3, A5 i A7.

Trend z przenoszeniem designu na niższe półki zaczyna być widoczny już u kilku producentów. Najpierw LG pokazało Q6, czyli model ze średniej półki, który pod względem designu mocno nawiązuje do znacznie droższego LG G6. Ostatnio podobną drogą poszedł Huawei w swoim Mate 10 Lite, który również ma bardzo estetyczne, cienkie ramki wokół ekranu.

Czy wiemy coś więcej na temat serii Galaxy A 2018?

Nowy ekran Galaxy A8 2018 oznacza porzucenie fizycznego przycisku home, a więc czytnik linii papilarnych raczej na pewno zostanie przeniesiony na tylną ściankę. Na froncie widać też wycięcie na dwa aparaty, więc bardzo możliwe, że tryb portretowy będzie dostępny przy zdjęciach selfie.

samsung galaxy a8 2018 class="wp-image-634747"
Render Samsunga Galaxy A5 2018. Źródło: OnLeaks.

Na razie nie wiemy nic o tylnym aparacie, ale obstawiałbym pojedynczy moduł, ponieważ flagowa seria S8 także nie ma podwójnego aparatu. Pamiętajmy jednak o Samsungu Galaxy J7+, który ma podwójny aparat, ale jest to ciekawostka z rynku azjatyckiego, nieodstępna nigdzie indziej.

A co jeśli chodzi o podzespoły? Tutaj możemy bazować tylko na spekulacjach. Mówi się, że smartfony będą wyposażone w procesor Exynos 7885 i w Bluetooth 5.0.

Czego życzyłbym serii Galaxy A 2018? Przede wszystkim, stabilizacji w obiektywie aparatu. Jakość zdjęć z tych smartfonów jest już bardzo dobra, a stabilizacja byłaby świetnym dopełnieniem aparatu. Chciałbym też zobaczyć nieco niższą cenę, ponieważ seria A 2017 kosztowała odrobinę za dużo, przynajmniej tuż po premierze.

REKLAMA

Premiera nowej serii A być może jeszcze w tym roku.

Premiera nowych smartfonów Samsunga jest planowana na koniec bieżącego, albo na początek przyszłego roku. Zapowiada się na to, że średnia półka Androida zaczyna na dobre porzucać proporcje 16:9 i przechodzić na wydłużone ekrany. W moim odczuciu to bardzo duża zaleta. Po obcowaniu z takim wyświetlaczem trudno jest wrócić do standardowych proporcji.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA