Podjąłem wyzwanie! Sprawdzę, czy smartfon da radę w roli codziennego aparatu

Lokowanie produktu

Nareszcie! Mogę oficjalnie ogłosić, że rozpoczynamy na Spider’s Web projekt, którego przez długi czas nie mogłem się doczekać.

13.03.2017 09.46
Tookapic - serwis fotograficzny - projekt 365

Na Spider’s Web rozpoczynamy dziś najciekawszy, najbardziej kreatywny i chyba najodważniejszy projekt, jakie dane mi było widzieć, od kiedy jestem członkiem redakcji.

Ruszamy właśnie z długofalowym projektem, który będziemy tworzyć wspólnie z Samsungiem i serwisem Tookapic.

Tookapic to ambitny polski serwis fotograficzny, który można określić mianem przeciwieństwa Instagrama i Snapchata. Podczas gdy większość serwisów foto zachęca do udostępniania setek zdjęć, Tookapic stawia na coś innego. Na zatrzymanie się w miejscu i docenienie chwili.

Jeśli czujesz, że dni tygodnia zlewają się w jedną całość, że jesteś znudzony codziennością, że chciałbyś zmierzyć się z czymś nowym, projekt na Tookapic może być bardzo dobrym pomysłem.  Pretekstem do rozpoczęcia projektu może być zarówno nowy etap w życiu - przeprowadzka, ciekawa podróż, narodziny dziecka, nowy zwierzak - ale także zwykła drobna rzecz, która wywołała uśmiech na twojej twarzy.

Tookapic - projekt 365 - serwis fotograficzny class="wp-image-536509"

Na Tookapic każdego dnia możemy opublikować tylko jedno zdjęcie, przy czym musi być ono wykonane tego konkretnego dnia. Wyzwanie polega na tym, by nie ominąć ani jednego dnia w ciągu roku.

Po pełnym roku tworzenia projektu 365 dostaniesz piękną pamiątkę w postaci własnego foto-pamiętnika, który będzie zapisem najciekawszych momentów z każdego dnia roku. Ukończony projekt to nie tylko wielka satysfakcja, ale także przeogromna doza doświadczenia w fotografowaniu. Żaden przeczytany poradnik, żadna wiedza teoretyczna, nie rozwija tak, jak codzienna praktyka. Jeśli chcesz nauczyć się robić zdjęcia, projekt 365 może być najlepszym wyborem.

Wspólnie z Samsungiem chcemy udowodnić, że nasz projekt fotograficzny może dużo znaczyć. Że może wyznaczać kierunek.

Samsung Galaxy A5 2017 class="wp-image-550736"

W dzisiejszym świecie fotografia to nie tylko dedykowane aparaty. To także - a może nawet przede wszystkim - smartfony, które w ostatnich latach bardzo rozwinęły się na polu jakości obrazowania.

Wiele osób może uważać to za puste słowa, dlatego postanowiliśmy udowodnić, że smartfon faktycznie jest w stanie poradzić sobie w roli codziennego aparatu.

Przez najbliższe miesiące będę prowadził projekt w Tookapic przy wykorzystaniu smartfona Samsung Galaxy A5 2017.

Będzie to dla mnie duże wyzwanie kreatywne i jednocześnie ambitny oraz wymagający projekt fotograficzny. Mam nadzieję, że sprawi mi on dużo radości. Już nie mogę się doczekać, aż się z nim zmierzę!

W projekcie weźmie udział najnowszy Samsung Galaxy A5 2017. Warto podkreślić, że nie jest to flagowiec koreańskiego producenta. Samsung Galaxy A5 2017 to przedstawiciel średniego segmentu rynku, który ma duże ambicje, by podnieść poprzeczkę tego, co jest możliwe na tej półce. Jest to urządzenie znacznie bliższe potrzebom i możliwościom przeciętnego użytkownika.

Od dziś zobaczycie na stronie głównej Spider’s Web nowy widżet. Codziennie będzie on zawierał nowe zdjęcie wykonane Samsungiem Galaxy A5 2017.

Każdego dnia będziecie mogli zobaczyć nowe zdjęcie. Dodatkowo w opisach będę starał się przemycić garść informacji o okolicznościach powstania zdjęć,  jak i o stronie technicznej, czyli ustawieniach telefonu oraz zastosowanej technice obróbki. Postaram się również przemycać ciekawe fotograficzne porady.

Zapraszam do śledzenia projektu zarówno na Spider’s Web, jak i na moim profilu na Tookapic, gdzie prowadzę projekt 365 od grudnia ubiegłego roku.

Lokowanie produktu
Najnowsze