REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Idziesz po telefon, a wracasz z ubezpieczeniem i lodówką. Najbardziej nietypowe oferty operatorów

Idziesz do salonu operatora po nowy telefon i abonament, a wracasz z ubezpieczeniem na życie, umową na dostawę gazu, nowym rachunkiem bankowym i lodówką. Tak, dziś to jak najbardziej możliwe.

12.12.2017
18:02
operatorzy usługi
REKLAMA
REKLAMA

Play wystartował dziś ze swoją ofertą produktów ubezpieczeniowych, niemal zupełnie niezwiązanych z telekomunikacją (choć w mocno mobilnym wydaniu). I byłoby to spore wydarzenie, gdyby nie fakt, że z wyjściem poza standardową ofertę telekomów nie jest pierwszy. Ba, niektórzy poszli jeszcze o krok dalej.

Jakie nietypowe usługi możemy znaleźć, wchodząc do salonów operatorów funkcjonujących w Polsce?

Plus

 class="wp-image-644613"

W przypadku Plusa zaczyna się spokojnie - oprócz tabletów, telefonów, internetu w różnych opcjach i standardowych usług telekomunikacyjnych, operator ma dla nas także telewizję. Ale i ta oferta nie jest taka prosta - poza telewizją satelitarną mamy usługi VOD, Iplę, HBO Go i Cyfrowy Polsat Go.

Dalej jest nawet ciekawiej. Plus w ramach usług smartDOM jest w stanie zaoferować nam poza internetem, telefonem i telewizją także ubezpieczenia - zarówno majątkowe, jak i komunikacyjne i podróżne (współpraca z ERGO Hestia).

Gdyby tego było mało, w ofercie znajdują się także usługi bankowe (Plus Bank), dostawa energii elektrycznej i gazu.

Na koniec, nie wychodząc z salonu Plusa, możemy jeszcze wyposażyć naszą kuchnię w sprzęty AGD (kuchenki, lodówki, pralki, zmywarki), a cały dom obudować kamerami monitoringu, do których dostęp będziemy mieć przez aplikację albo stronę WWW.

Tak, to wszystko można załatwić w jednym miejscu, a potem w jednym miejscu opłacać. I wszystko spięte jest w jeden wielki pakiet smartDOM.

Orange

 class="wp-image-644616"

W tyle za Plusem nie zostaje Orange, które również dysponuje niezwykle rozbudowaną ofertą.

Podstawą są oczywiście smartfony, tablety, ogólnie pojęty internet i usługi komórkowe, ale to tylko wierzchołek góry lodowej. Tuż poniżej niego - podobnie jak w Plusie - znajdują się usługi związane z telewizją. Także i tutaj skorzystamy nie tylko z klasycznej telewizji, ale i uzyskamy dostęp do usług VOD. Cztery główne usługi - internet domowy, abonament na telefon komórkowy, telefon stacjonarny i Orange TV można spiąć w pakiet Orange Love.

Klienci Orange również mogą skorzystać z usług bankowych (Orange Finanse), obejmujących konta bankowe, kredyty i karty - w tym kredytowe.

Mało? W salonie Orange podpiszemy m.in. umowę na ubezpieczenie - nie tylko smartfona, ale i naszego zdrowia oraz życia. W tym samym miejscu będziemy też mogli zmienić naszego dostawcę energii elektrycznej właśnie na Orange.

Inteligentny dom z monitoringiem i zdalnym sterowaniem wybranymi urządzeniami? Tak, to też znajdziemy w ofercie Orange.

Poza tym pomarańczowy operator ma dla klientów szereg mniejszych usług - chociażby oferując dostęp do Audioteki czy Spotify na preferencyjnych warunkach.

T-Mobile

 class="wp-image-644619"

Najbardziej znaną dodatkową działalnością T-Mobile są oczywiście T-Mobile usługi Bankowe. Z opcją m.in. darmowego prowadzenia konta, kartami płatniczymi i kredytowymi, kredytami, i lokatami.

Do tego można jeszcze doliczyć ubezpieczenia na życie (w różnych wariantach) i szereg drobniejszych usług dodatkowych, takich jak np. ułatwienie uiszczania opłat za dostęp do Showmax, Storytel czy Netflixa.

T-Mobile nie oferuje niestety klasycznej telewizji, ale w zamian za to zapewnia dostęp do usług VOD (Player.pl), a także opcję niezużywania pakietu danych przy oglądaniu wideo z wybranych serwisów (Supernet Video DVD i HD).

Play

play ubezpieczenia class="wp-image-644367"

Play od dziś dołączył do grona operatorów, którzy oferują ubezpieczenia i jest to w zasadzie pierwsze tak duże odstępstwo od standardowej oferty telekomunikacyjnej.

REKLAMA

Poza tym oferta usługowa wygląda w dużej mierze klasycznie, przynajmniej do póki nie zerkniemy do oferty sprzętowej tego operatora. Tam obok telefonów i tabletów nagle pojawiają się deskorolki, wagi, hulajnogi, zegarki, głośniki, a nawet... rowery.

Tak, do Play można pójść po abonament z telefonem, a wrócić z abonamentem i rowerem. Serio.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA