REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Play wchodzi na rynek ubezpieczeń. Polisę kupimy w aplikacji

Oferta sieci Play właśnie rozszerza się o Play Ubezpieczenia. Polisę kupimy prosto w aplikacji.

12.12.2017
10:51
play ubezpieczenia
REKLAMA
REKLAMA

Obecnie połączenie słów „Play” i „ubezpieczenie” przywołuje na myśl ubezpieczenia telefonu od rozbitego ekranu i innych uszkodzeń. W meandrach oferty znajdziemy jednak usługi Wsparcie Szpitalne czy Pewna Ochrona, będące ubezpieczeniami od nieszczęśliwych zdarzeń.

Teraz Play wchodzi na dobre w segment ubezpieczeń. Oto Play Ubezpieczenia

Play Ubezpieczenia powstał we współpracy z największymi towarzystwami ubezpieczeniowymi wprowadza do swojej oferty polisy ubezpieczeniowe. Możliwy będzie zakupu 31 unikalnych produktów ubezpieczeniowych (w 73 możliwych wariantach). Mają to być proste, zrozumiałe produkty ubezpieczeniowe odpowiadające realnym potrzebom klientów.

play ubezpieczenia class="wp-image-644370"

Oferta ma być skierowana do klientów indywidualnych w taryfach abonamentowych, a składki za ubezpieczenie będą dopisywane do comiesięcznego rachunku od Play.

Na początku w ofercie znajdą się promocje, w ramach których jedno z trzech ubezpieczeń będzie można otrzymać na cały rok za darmo. Na szczegóły oferty oraz cenniki musimy jednak poczekać.

Wiadomo natomiast w jakich obszarach będzie działać Play Ubezpieczenia. Oferta będzie podzielona na sześć części.

Ubezpieczenia zdrowotne - znajdziemy tu m.in. prywatnego lekarza, wsparcie po wypadku, ochronę dziecka, asystenta do walki z nowotworem, asystenta od chorób serca i ofertę „gryzący problem”, dotyczącą pokrycia kosztu badania, które sprawdza, czy doszło do zakażenia boreliozą po ugryzieniu kleszcza.

Ubezpieczenia podróżnicze i sportowe - tutaj znajdziemy fitness assistance, assistance rowerowy, pakiet „spokojny weekend” i „spokojny wypoczynek”, pomoc dla sportowców i ochronę sprzętu sportowego.

Ubezpieczenie motoryzacyjne - w ofercie znajdzie się pakiet assistance.

Dom i rodzina - obejmie pakiet napraw domowych, ochronę wyposażenia domu, ubezpieczenie od zdarzeń losowych, pakiet „bezpieczny pupil” i „bezpieczny komputer”.

Smartfon - z ochroną smartfona, wymianą lub naprawą telefonu i ochroną od uszkodzeń spowodowanych przez inne osoby.

Bezpieczeństwo - ze wsparciem prawnym i sądowym, ochroną sieci, rachunków, portfela, plecaka i torebki, ubezpieczenie od utraty danych, czy OC w życiu prywatnym.

Play Ubezpieczenia zamówimy prosto z aplikacji.

Aplikacja Playa ma się stać mobilnym marketem ubezpieczeniowym dostępnym z dowolnego miejsca. Polisę będziemy mogli dobrać i kupić bezpośrednio w aplikacji. Będziemy mogli ubezpieczyć siebie oraz członków rodziny, a wszystkie dane osobowe będą przechowywane i dostępne w aplikacji.

Aplikacja pozwoli także na kontakt z ubezpieczycielem w razie wypadku lub innego zdarzenia.

Ceny polis zaczynają się od 0,99 złotych miesięcznie, a większość z nich nie przekracza kwoty 10 zł/mies. Ubezpieczenia oferowane w markecie Play Ubezpieczenia dostępne są w dwóch wariatach: tańszej wersji Standard z pełnym zakresem świadczeń oraz droższej wersji Premium z dodatkowymi korzyściami (np. wyższą kwotą ubzepieczenia).

Są już plany na rozwój. Do ubezpieczeń Play będą mogły dołączać osoby spoza tej sieci.

play ubezpieczenia class="wp-image-644388"

Wiemy, że Play pracuje nad rozwojem swojej usługi. W kolejnych krokach ma rozszerzać ofertę o ubezpieczenia „szyte na miarę”, ale jeszcze ciekawiej brzmi fakt, że oferta będzie udostępniona na klientów innych sieci. Do tego mają się pojawić alternatywne formy płatności oraz dedykowany serwis internetowy do obsługi ubezpieczeń.

REKLAMA

Sytem już działa.

Aplikację Play Ubezpieczenia można już pobrać na Androida, a wersja na iOS powinna się pojawić do końca roku.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA