REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Podróże

Z Ubera korzysta już 1,5 mln Polaków. Z tej okazji w aplikacji pojawiło się kilka nowości

Uber chwali się, że z jego usług korzysta już 1,5 mln Polaków. Z tej okazji pojawi się kilka dodatkowych opcji w aplikacji mobilnej.

18.12.2017
18:55
nowe funkcje uber
REKLAMA
REKLAMA

Pomimo licznych protestów ze strony konkurencji, Polacy coraz chętniej jeżdżą Uberem. Najlepszym tego dowodem jest wciąż rosnąca liczba użytkowników tej usługi w naszym kraju. Od dzisiaj, zamawiając Ubera zobaczymy nowe opcje w aplikacji mobilnej.

Uber X, Select i Van

Jak zapewne zauważyliście, zniknęła opcja zamówienia przejazdu w Uber Pop. Ale spokojnie: najtańsze przejazdy zmieniają tylko nazwę na Uber X. Przejazd w nieco bardziej luksusowych warunkach, czyli Uber Select pozostaje bez zmian, za to pojawiła się opcja zamówienia Uber VAN, dzięki której możemy zamówić przejazd dla większej grupy osób. Ceny wyglądają następująco:

  • Uber X - 4 zł opłata początkowa, 0,25 zł/minuta, 1,30 zł/km
  • Uber Select - 7 zł opłata początkowa, 0,35 zł/minuta, 1,70 zł/km
  • Uber VAN - 10 zł opłata początkowa, 0,5 zł/minuta, 1,70 zł/km
uber nowe funkcje class="wp-image-649012"
Usługa Uber Van dostępna jest jak na razie tylko na terenie Warszawy. Z czasem ma pojawić się również w innych polskich miastach.

Dokładna cena przed rozpoczęciem kursu.

uber nowe funkcje class="wp-image-649015"
Dokładna cena kursu przed jego zamówieniem to świetna informacja.

To chyba najlepsza zmiana, o której poinformował Uber. Od dzisiaj, zamiast szacunkowego kosztu przejazdu, w aplikacji wyświetli nam się dokładna kwota, jaką będziemy musieli zapłacić za przejazd z punktu A do punktu B.

Opłaty za przejazd są obliczane na podstawie przewidywanego czasu i odległości przejazdu, lokalnego ruchu ulicznego oraz zapotrzebowania użytkowników na przejazdy z Uber. Cena uwzględnia także opłatę początkową. Gdy ceny rosną z powodu zwiększonego popytu, zamiast mnożnika i widełek użytkownik otrzyma rzeczywistą opłatę zanim zamówi przejazd. W skrócie: już nigdy nie zamówimy przejazdu nie wiedząc, ile dokładnie trzeba będzie za niego zapłacić.

Czat z kierowcą, opłata minutowa i krótszy czas na anulowanie zamówienia.

Uber postanowił ułatwić nam również komunikację z kierowcą. Od dzisiaj, z poziomu aplikacji dostępne będzie okienko czatu, za pośrednictwem którego będziemy mogli skontaktować się bezpośrednio z osobą, która po nas jedzie. Od dawna czekałem na to rozwiązanie - kierowcy Ubera podjeżdżający pod mój blok, prawie zawsze mają problem ze znalezieniem właściwej klatki.

REKLAMA

Oprócz udogodnienia dla pasażerów, Uber wprowadził też zmiany, z których ucieszą się kierowcy. Po pierwsze: pasażerowie od dzisiaj będą mieli tylko 2 minuty, aby bezpłatnie anulować zamówiony kurs. Jeśli z jakiegoś powodu anulowanie przejazdu zajmie im dłużej, zostaną oni obciążeni kwotą 10 zł.

Do tego dochodzi też opłata minutowa, naliczana w czasie, w którym kierowca czeka na pasażera. Opłata minutowa naliczana będzie po 2 minutach od momentu przyjazdu kierowcy na miejsce i wynosić będzie 25 gr/min.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA