REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Podróże

Z Ubera korzysta już 1,5 mln Polaków. Z tej okazji w aplikacji pojawiło się kilka nowości

Uber chwali się, że z jego usług korzysta już 1,5 mln Polaków. Z tej okazji pojawi się kilka dodatkowych opcji w aplikacji mobilnej.

nowe funkcje uber
REKLAMA
185 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Pomimo licznych protestów ze strony konkurencji, Polacy coraz chętniej jeżdżą Uberem. Najlepszym tego dowodem jest wciąż rosnąca liczba użytkowników tej usługi w naszym kraju. Od dzisiaj, zamawiając Ubera zobaczymy nowe opcje w aplikacji mobilnej.

Uber X, Select i Van

Jak zapewne zauważyliście, zniknęła opcja zamówienia przejazdu w Uber Pop. Ale spokojnie: najtańsze przejazdy zmieniają tylko nazwę na Uber X. Przejazd w nieco bardziej luksusowych warunkach, czyli Uber Select pozostaje bez zmian, za to pojawiła się opcja zamówienia Uber VAN, dzięki której możemy zamówić przejazd dla większej grupy osób. Ceny wyglądają następująco:

  • Uber X - 4 zł opłata początkowa, 0,25 zł/minuta, 1,30 zł/km
  • Uber Select - 7 zł opłata początkowa, 0,35 zł/minuta, 1,70 zł/km
  • Uber VAN - 10 zł opłata początkowa, 0,5 zł/minuta, 1,70 zł/km
uber nowe funkcje class="wp-image-649012"
Usługa Uber Van dostępna jest jak na razie tylko na terenie Warszawy. Z czasem ma pojawić się również w innych polskich miastach.

Dokładna cena przed rozpoczęciem kursu.

uber nowe funkcje class="wp-image-649015"
Dokładna cena kursu przed jego zamówieniem to świetna informacja.

To chyba najlepsza zmiana, o której poinformował Uber. Od dzisiaj, zamiast szacunkowego kosztu przejazdu, w aplikacji wyświetli nam się dokładna kwota, jaką będziemy musieli zapłacić za przejazd z punktu A do punktu B.

Opłaty za przejazd są obliczane na podstawie przewidywanego czasu i odległości przejazdu, lokalnego ruchu ulicznego oraz zapotrzebowania użytkowników na przejazdy z Uber. Cena uwzględnia także opłatę początkową. Gdy ceny rosną z powodu zwiększonego popytu, zamiast mnożnika i widełek użytkownik otrzyma rzeczywistą opłatę zanim zamówi przejazd. W skrócie: już nigdy nie zamówimy przejazdu nie wiedząc, ile dokładnie trzeba będzie za niego zapłacić.

Czat z kierowcą, opłata minutowa i krótszy czas na anulowanie zamówienia.

Uber postanowił ułatwić nam również komunikację z kierowcą. Od dzisiaj, z poziomu aplikacji dostępne będzie okienko czatu, za pośrednictwem którego będziemy mogli skontaktować się bezpośrednio z osobą, która po nas jedzie. Od dawna czekałem na to rozwiązanie - kierowcy Ubera podjeżdżający pod mój blok, prawie zawsze mają problem ze znalezieniem właściwej klatki.

REKLAMA

Oprócz udogodnienia dla pasażerów, Uber wprowadził też zmiany, z których ucieszą się kierowcy. Po pierwsze: pasażerowie od dzisiaj będą mieli tylko 2 minuty, aby bezpłatnie anulować zamówiony kurs. Jeśli z jakiegoś powodu anulowanie przejazdu zajmie im dłużej, zostaną oni obciążeni kwotą 10 zł.

Do tego dochodzi też opłata minutowa, naliczana w czasie, w którym kierowca czeka na pasażera. Opłata minutowa naliczana będzie po 2 minutach od momentu przyjazdu kierowcy na miejsce i wynosić będzie 25 gr/min.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: przedwczoraj
Aktualizacja: 3 dni temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA