REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Najlepszy launcher na Androida w niesamowitej promocji. Nova Launcher Prime taniej o 93 proc.

Jeśli chcesz odświeżyć wygląd Androida i przyspieszyć jego działanie, sprawdź Nova Launcher Prime, który właśnie został przeceniony aż o 93 proc. Kosztuje mniej niż 2 zł!

18.12.2017
22:03
Nova Laucher Prime w niesamowitej promocji. Kosztuje mniej niż 2 zł
REKLAMA
REKLAMA

Nova Launcher Prime to mój ulubiony launcher na Androida, który jest ze mną już od tak dawna, że nie pamiętam kiedy zainstalowałem go po raz pierwszy. Było to kilka dobrych lat temu. Po drodze już kilkukrotnie zmieniałem smartfony, a launcher pozostaje ten sam.

Takie zmiany urządzeń w Nova Launcher są banalnie proste, bo cały układ, razem z wszystkimi ustawieniami, można zapisać jako kopię zapasową i odtworzyć na innym smartfonie.

Nova Launcher Prime za jedyne 1,79 zł. W tej cenie to pozycja obowiązkowa.

Nova Launcher jest dostępny w wersji darmowej, ale wszystkie najciekawsze funkcje kryją się pod postacią płatnej licencji Nova Launcher Prime, którą możemy dokupić w postaci odrębnej aplikacji. Standardowo taka przyjemność kosztuje 24 zł, a teraz została przeceniona w Google Play aż o 93 proc. i kosztuje tylko 1,79 zł.

Oceny w sklepie Google Play mówią same za siebie. Aplikacja ma ponad milion pobrań, 271 tys osób ją oceniło, a średnia ocen to 4,8 w pięciostopniowej skali.

Oto moje ulubione cechy Nova Launcher Prime.

Nova Launcher Prime class="wp-image-649210"

Po pierwsze, launcher ma niesamowicie bogate możliwości edycji dosłownie każdego elementu systemu. Najważniejsze jest jednak to, że… nie trzeba z nich korzystać. Prosty konfigurator na początku pozwoli wybrać kilka najważniejszych cech, po czym całość będzie gotowa do działania.

Nova Launcher Prime class="wp-image-649192"

Jedną z najciekawszych cech launchera są tzw. aktywne foldery. Okładką folderu staje się wybrana aplikacja. Po dotknięciu takiego folderu włączamy aplikację, a jeśli chcemy otworzyć folder, wystarczy wykonać na ikonce gest przesunięcia do góry. To najwygodniejszy sposób korzystania z folderów, jaki spotkałem w systemach mobilnych.

Kolejną nieoczywistą cechą są w pełni konfigurowalne gesty. W moim przypadku świetnie sprawdza się rozwijanie paska powiadomień przy przeciągnięciu w dół w dowolnym miejscu ekranu głównego. Dzięki temu nie muszę sięgać palcem aż do górnego paska, żeby go rozwinąć.

Nova Launcher Prime class="wp-image-649180"

Korzystam też z gestu przesunięcia do góry, który otwiera szufladę aplikacji. Możemy zdefiniować gesty dla przeciągnięć jednym palcem, dwoma palcami, dla dotknięć, dwukrotnych dotknięć, uszczypnięć, rozciągnięć i obrotów. Wspominałem już, że opcje konfiguracji są tu bardzo bogate?

Nova Launcher Prime class="wp-image-649195"

Ciekawostką, z której korzystam, są też powiadomienia nad aplikacjami. Mogą mieć formę liczbową, albo kropkę, tak jak w Androidzie Oreo. A jeśli jesteśmy przy Oreo, można korzystać z wielu elementów tego systemu, w tym animacji i ikon.

Nova Launcher Prime class="wp-image-649204"
REKLAMA

Ostatnią ciekawostką na moim ekranie głównym jest widżet Google’a. Jest on dostępny w formie przezroczystej, z białymi ikonkami. Zmniejszyłem jego rozmiar tak, by był dostępny pod prawym kciukiem.

To tylko wierzchołek tego, co da się osiągnąć w Nova Launcher Prime. Do tego launcher ma też świetną wydajność i potrafi przyspieszyć starsze smartfony. Szczerze polecam, zwłaszcza w promocyjnej cenie. Nova Launcher Prime można pobrać z Google Play.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA