REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Korzystasz z Jakdojadę w Warszawie? Od dziś kupisz w aplikacji bilety na komunikację miejską

Świetna wiadomość dla osób korzystających z komunikacji miejskiej w Warszawie: od dziś bilety można kupić w aplikacji Jakdojadę.

05.12.2017
13:00
jakdojade bilety warszawa
REKLAMA
REKLAMA

Jakdojadę jest jedną z najlepszych aplikacji dla osób poruszających się komunikacją miejską. Autobusami i tramwajami jeżdżę dość rzadko, ale Jakdojadę zawsze mam zainstalowaną w smartfonie.

Nie zliczę, ile razy aplikacja pozwoliła mi sprawnie dotrzeć do celu, zarówno w moim rodzinnym Białymstoku, w Warszawie, jak i w innych polskich miastach, których Jakdojadę obsługuje już prawie 30. System działa tak dobrze, że bardzo często brakuje mi podobnych rozwiązań kiedy jestem za granicą.

Jeżeli jakimś cudem nie poznałeś jeszcze tej aplikacji, służy ona do wyznaczania trasy z punktu A do punktu B przy użyciu komunikacji miejskiej. Aplikacja proponuje wszystkie przesiadki i dobiera optymalną trasę. Korzysta z niej 3 mln użytkowników miesięcznie.

Teraz Jakdojadę nie tylko wyznaczy trasę, ale pozwoli również kupić bilety w Warszawie.

Od dziś (5 grudnia) w aplikacji Jakdojadę można kupić bilety warszawskiej komunikacji miejskiej. Możemy kupić bilety jednorazowe, czasowe i krótkookresowe. Wcześniej podobną możliwość mieli tylko mieszkańcy Trójmiasta.

Za bilety możemy zapłacić na dwa sposoby. Pierwszym jest karta płatnicza podpięta pod konto użytkownika w usłudze Jakdojadę. Jeśli nie chcesz zapisywać w aplikacji danych karty, możesz skorzystać z płatności BLIK. Trwa to chwilę dłużej, ponieważ trzeba przepisać kod z aplikacji bankowej, ale w praktyce to tylko kilka dodatkowych sekund.

Paradoksalnie, nowość w Jakdojadę może mieć większe znaczenie dla osób spoza Warszawy.

Warszawiacy poruszający się regularnie komunikacją miejską najpewniej korzystają z Karty Miejskiej, więc nie kupują pojedynczych biletów.

Co innego osoby spoza Warszawy. Przykładowo, mieszkam w Białymstoku, ale bardzo często bywam w stolicy i praktycznie za każdym razem korzystam z komunikacji miejskiej. Jakdojadę jest niezastąpioną aplikacją do szukania połączeń (zwłaszcza jeśli potrzebna jest przesiadka), ale bilet kupowałem poprzez aplikację SkyCash. Teraz wszystko będę miał w jednej aplikacji.

REKLAMA

Mam nadzieję, że Trójmiasto i Warszawa to dopiero początek, a możliwość kupowania biletów trafi też do innych miast. Póki co Skychash - obok Jakdojadę - pozostaje u mnie jedną z najważniejszych aplikacji do obsługi miejskiej tkanki, w tym również do płacenia za parkingi.

Jakdojadę Lite pobierzesz na iOS za darmo, a wersję pełną za 18,99 zł. Na Androida pobierzesz Jadojadę za darmo, natomiast w płatnej wersji Premium dostępnej z poziomu aplikacji jest dostępna pełna nawigacja GPS z powiadomieniami o przesiadkach i z wykrywaniem najbliższego przystanku.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA