REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Sony reperuje Gran Turismo Sport. Do gry trafia darmowa kampania offline oraz… Lewis Hamilton

Jak obiecali, tak też zrobili. Przestraszeni kiepskim przyjęciem Gran Turismo Sport twórcy z Polyphony Digital pracowali przez ostatnie miesiące nad kampanią dla gracza offline, której zabrakło w podstawowej wersji gry.

23.12.2017
20:00
Sony reperuje Gran Turismo Sport - kampania offline już dostępna
REKLAMA
REKLAMA

Jak pisaliśmy w naszej recenzji na Spier’s Web, Gran Turismo Sport to piękna i ambitna wizja, na wdrażaniu której cierpią gracze preferujący klasyczną rozgrywkę offline. Ci muszą być stale podłączeni do Internetu, aby zapisać postęp w wyścigowym symulatorze. Do tego nie dostali żadnej solidnej kampanii solo. Osobom, które nie preferują rywalizacji za pomocą sieci pozostały wyłącznie wyzwania z Akademii Jazdy. Słabo.

Polyphony Digital posypuje głowę popiołem i wprowadza do Gran Turismo Sport darmowe rozszerzenie - GT League.

 class="wp-image-653047"

GT League to zupełnie nowa zakładka z mistrzostwami przeznaczonymi dla pojedynczego amatora wyścigów. Posiadacz Gran Turismo Sport zyskuje dostęp do wielu zróżnicowanych wyzwań. Jak na przykład do spokojnego i łatwego Sunday Cup, gdzie tory są zdominowane przez słabsze i tańsze maszyny. Albo FF Challnege, w którym do wyboru mamy jedynie pojazdy z przednim napędem oraz silnikiem zamontowanym na przedzie.

Dzięki GT League gracz offline znowu ma co robić w GT Sport. Szkoda tylko, że tryb trafia do gry dopiero teraz. Gdyby był obecny na płycie od samego początku, końcowe oceny tytułu na wyłączność dla PlayStation 4 mogłyby być znacznie wyższe. Pocieszeniem jest fakt, że GT League to darmowe rozszerzenie, które bez opłat pobierze każdy posiadacz podstawowej gry. To nie koniec nowości zawartych w grudniowej łatce.

Wraz z aktualizacją 1.10 do Gran Turismo Sport trafiają nowe pojazdy oraz… Lewis Hamilton.

W grze pojawia się 12 nowych dwuśladów. To Chevrolet Corvette Stingray Convertible (C3), Chris Holstrom Concepts 1967 Chevy Nova, Ferrari Enzo Ferrari, Ferrari F40, Ford F-150 SVT Raptor, KTM X-BOW R, Lamborghini Countach LP400, Mazda RX-7 Spirit R Type A (FD), Nissan Skyline GT-R V・spec II (R32), Nissan Skyline GT-R V・spec II Nür (R34), Suzuki Swift Sport oraz Volkswagen Samba Type 2 (T1). To właśnie po kultowy „ogórek“ Volkswagena sięgnę najpierw, wyjeżdżając busem na tor.

REKLAMA

W grze pojawia się również Lewis Hamilton. Czterokrotny mistrz świata Formuły 1 występuje w roli mentora, ucząc gracza jazdy godnej prawdziwego kierowcy wyścigowego. W Gran Turismo Sport pojawi się szereg filmów instruktażowych z jego udziałem. Każdy w wersji pełnej oraz skróconej. Pierwszy z materiałów jest już w grze, poświęcony w całości torowi Nürburgring GP.

Z okazji współpracy z Hamiltonem Sony opublikowało materiał wideo, na którym ten zapoznaje się z GT Sport. Muszę przyznać, że taką reklamę to ja lubię. Oglądanie Hamiltona doskonale wchodzącego w zakręty oraz hamującego po linii prostej w dosłownie ostatnim momencie ma w sobie coś magicznego. Można nie przepadać za rzekomo pełnym pychy kierowcą, ale jedno trzeba mu oddać - Lewis Hamilton potrafi jeździć po mistrzowsku. Również w wirtualnym świecie Gran Turismo Sport.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA