1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Biznes

Jedna z największych giełd kryptowalutowych wchodzi na polski rynek. Poznajcie EXMO

Lokowanie produktu

EXMO to angielska giełda kryptowalut, która działa od 2014 roku. Można na niej handlować na czterdziestu parach walutowych, od teraz także z udziałem polskiej złotówki.

04.12.2017
13:25
Exmo - angielska giełda kryptowalut wchodzi na polski rynek

W świece kryptowalut jednym z najlepszych wyznaczników bezpieczeństwa giełd jest czas ich działania. Jeśli jakaś giełda przez długi okres nie została zhakowana, a także nie straciła pieniędzy i zaufania użytkowników, to najczęściej znaczy, że bez obaw można skorzystać z jej usług. Najstarsza polska giełda, BitBay istnieje od 2014 roku, tymczasem przed kilkoma dniami na naszym rynku pojawił się nowy, równie wiekowy gracz.

EXMO wchodzi na polski rynek.

Na czym polega to wejście? Po pierwsze, strona i zasoby informacji dostępne są w całości po polsku. Po drugie, do dolarów, euro czy rubli jako oficjalna waluta rozliczeniowa dołączyła złotówka. Można nią handlować na parach z dwiema największymi pod względem kapitalizacji kryptowalutami - bitcoinem i ethereum.

Dodatkowo swoje złotówki można wpłacać na giełdę przy pomocy krakowskiego procesora płatności - DotPay. Jeśli zaś o wypłatach mówimy to tu do wyboru mamy Payza, MoneyPolo, CryptoCapital i Wire Transfer.

EXMO to jedna z największych giełd kryptowalutowych świata.

Miesięcznie przepływa przez nią 110 tys. bitcoinów, co plasuje ją w okolicach 10 miejsca jeśli chodzi o największe giełdy świata. Dodatkowo według serwisu bitcoinity jest to dziesiąta najlepsza giełda na świcie. Dla Polaków może być nawet numerem jeden, bo giełdy z wyższych miejsc nie umożliwiają handlu na złotówkach.

Z EXMO korzysta obecnie ponad 700 tys. użytkowników na całym świecie, także ja. Rejestrując się nie musicie przeprowadzać weryfikacji swojej tożsamości. Nie jest ona wymagana także przy handlu, ale trzeba ją przeprowadzić przy wypłacie środków.

Giełda może zachęcić do siebie także dwiema ważnymi kwestiami. Po pierwsze, prowizją, która wynosi rozsądne 0,2 proc. od kwoty każdej transakcji między użytkownikami. Po drugie, szybko działającym supportem. Ja odpowiedź na swoje pytanie dostałem w nieco ponad minutę od złożenia pytania.

Świetnie, że światowi gracze nie zapominają o polskich graczach i kupcach. Zwłaszcza kiedy robi to stabilna giełda z optymalnymi prowizjami i szerokim wyborem par walutowych.

Aby zacząć z niej korzystać musicie założyć swoje konto w formularzu rejestracyjnym.

Lokowanie produktu
Najnowsze