REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Asus Zenfone 3 właśnie stał się jednym z bardziej opłacalnych smartfonów. Ale trzeba się pospieszyć

Osoby szukające dobrego prezentu świątecznego powinny uważnie przyjrzeć się najnowszej promocji Asusa. W jej ramach model Zenfone 3 został mocno przeceniony i stał jednym z najbardziej opłacalnych smartfonów na rynku.

11.12.2017
15:10
Asus Zenfone 3 kosztuje teraz zaledwie 999 zł! To świetna promocja
REKLAMA

Do tej pory Asus Zenfone 3 kosztował 1299 zł, czasami można było go kupić za około 1100 zł, ale aktualnie jego cena została obniżona jeszcze mocniej, do poziomu 999 zł. Tym samym ponownie staje się on bardzo ciekawą propozycją, o której warto sobie przypomnieć podczas poszukiwań dobrego smartfona.

REKLAMA

Dlaczego warto kupić Asus Zenfone 3?

Chwaliłem ten model już ponad rok temu, gdy miałem okazję go recenzować. Doceniłem jego bardzo ładny wygląd oraz nienaganną jakość wykonania. Kolejnymi istotnymi zaletami były długi czas pracy bez ładowania oraz aparat, który nie tylko robi ładne zdjęcia, ale też nagrywa filmy w rozdzielczości 4K.

Także wydajność tego telefonu jest naprawdę dobra i powinna wystarczyć zdecydowanej większości użytkowników, ponieważ nawet w najtańszej wersji jest on wyposażony w ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 625, 3 GB RAM oraz 32 GB pamięci wewnętrznej, którą można dodatkowo rozszerzyć za pomocą kart microSD. Jednak po włożeniu jej nie będzie można korzystać z funkcji Dual SIM, którą telefon też obsługuje.

Żeby nie było, nie jest to sprzęt idealny. Do jego istotnych wad należy brak NFC, przez co używając go nie będzie można płacić zbliżeniowo. Jednak wiele osób nie potrzebuje tej technologii, więc każdy musi ocenić sam, czy jej brak będzie mu przeszkadzał.

Irytujące było również przeładowane oprogramowanie, jednak problem ten został rozwiązany za pomocą jednej z ostatnich aktualizacji.

Asus ZenFone 3

Jak widać, Asus Zenfone 3 był bardzo dobrym urządzeniem nawet w swojej pierwotnej cenie wynoszącej 1599 zł za wersję z 4 GB RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej oraz 1299 zł za wariant z 3 GB RAM oraz 32 GB pamięci wewnętrznej. Jest sprzętem na tyle dobrym, że polecałem jego kupno nawet przy okazji testu najnowszego Asusa Zenfone 4, który od zeszłorocznego modelu jest tylko nieco lepszy i zauważalnie droższy.

Czemu Asus obniżył cenę Asus Zenfone 3?

REKLAMA

Udało się nam ustalić, że jest to typowa akcja czyszczenia magazynów. Asus Zenfone 3 jest na rynku od ponad roku i najzwyczajniej w świecie zdążył zrobić swoje. Tajwański producent teraz wyprzedaje ostatnie egzemplarze i szykuje się na wprowadzenie nowych produktów. W tym przypadku mamy więc do czynienia nie tylko z promocją, ale też ostatnią szansą na kupno tego smartfona. Niebawem całkowicie zniknie on z rynku.

Przy okazji chciałem przypomnieć, że Asus Zenfone 3 jest jednym z produktów polecanych przez Asię Tracewicz w naszym Poradniku Świątecznym. Znajdziecie w nim mnóstwo propozycji technologicznych prezentów, które powinny znaleźć się pod choinką każdego geeka. Mam nadzieję, że znajdziecie chwilę na obejrzenie go i zapoznanie się z wynikami naszej pracy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA