REKLAMA

Sony Xperia XZ i XZs otrzymują Androida Oreo

Posiadacze telefonów Sony jako jedni z pierwszych na świecie będą mogli korzystać z najnowszej wersji systemu operacyjnego Android. Telefony Xperia XZ zaczynają zgłaszać dostępność edycji Oreo.

27.11.2017 15.39
Xperia XZ Android Oreo
REKLAMA
REKLAMA

Posiadacze telefonów Xperia XZ oraz Xperia XZs albo już mogą, albo w przeciągu najbliższych dni będą mogli pobrać aktualizację systemu operacyjnego do wersji Android Oreo 8.0.0. Aktualizacja będzie udostępniana partiami do kolejnych grup telefonów. Wersja oprogramowania według numeracji Sony to 41.3.A.0.401. Ta sama kompilacja systemu ma trafić również do telefonów Xperia X Performance, na razie jednak nikt nie zgłasza jej dostępności. Niedawno udostępniono też Androida Oreo telefonom Xperia XZ Premium.

Co nowego w Android Oreo dla Xperia XZ oraz XZs?

Poza wprowadzonymi przez Google’a usprawnieniami do czystego Androida firma Sony wykorzystała okazje by uaktualnić swoje własne modyfikacje tego systemu. Pojawi się nowa funkcja przypomnień, która będzie informowała nas o niedokończonych zdaniach, takich jak maile w folderze roboczym, niewysłane SMS-y i tym podobne.

Rozszerzono też funkcjonalność skrótów do aplikacji, które po dłuższym przytrzymaniu na nich palca będą wyświetlać dodatkowe opcje. Dodano też funkcję inteligentnego rozpoznawania znaczenia zaznaczonego tekstu, która teraz będzie proponowała dodatkowe, pasujące do niego działania. Rozbudowano też funkcję Xperia Actions sugerującą odpowiednio dobrane ustawienia telefonu do tego w jaki sposób z niego korzystamy o obsługę gier i funkcji społecznościowych.

Nie zapominajmy też o nowościach wprowadzonych przez Google’a.

Należy do nich chociażby tryb Picture-in-picture, dzięki któremu odtwarzane wideo będzie można zminimalizować do rozmiaru małego kwadracika pływającego nad resztą interfejsu i oglądać treści robiąc co innego. Nowością są też kropki powiadomień, które będą wyświetlane przy skrócie z aplikacją, gdy ta ma jakieś aktywne powiadomienie.

REKLAMA

Kolejną nowością jest rozbudowanie mechanizmu Smart Lock o autouzupełnianie formularzy w aplikacjach. Jakby tego było mało, Android Oreo sam rozpozna adresy zamieszkania, łącza internetowe, numery telefonów czy adresy e-mail. Ma to ułatwić kopiowanie konkretnych wycinków tekstu i przenoszenie ich do odpowiednich aplikacji.

Android Oreo, oprócz tego, że będzie szybszy, bezpieczniejszy i potężniejszy, niż kiedykolwiek, ma też być… słodszy. I taki będzie bez dwóch zdań dzięki nowym emotikonom. Wiele zmian dokonało się też pod maską. Inżynierowie Google’a postarali się, aby nowy Android działał szybko na każdym sprzęcie. Dużą nowością jest ograniczenie procesów w tle dla aplikacji. Przyznanie im limitów na to, ile zasobów mogą wykorzystywać w stanie spoczynku, powinno przełożyć się na lepsze czasy pracy akumulatorów w naszych telefonach.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA