REKLAMA

Polacy szybciej skorzystają z WiFi w samolocie, niż w Pendolino. LOT już nad tym pracuje

Już niebawem w samolotach LOT-u będzie można swobodnie korzystać z Internetu. WiFi w samolocie ma zadebiutować w modelach Dreamliner oraz Boeing 737 MAX 8.

15.11.2017 12.36
tablet i laptop w samolocie - zakaz w lotach do USA, WiFi w samolocie
REKLAMA

WiFi w samolocie jeszcze nie jest standardem, jednak coraz więcej linii lotniczych stara się udostępnić to udogodnienie swoim pasażerom. Połączenie z siecią początkowo było dostępne wyłącznie w trasach transkontynentalnych, ale coraz częściej jest spotykane także na połączeniach europejskich.

REKLAMA

W obydwu przypadkach dostęp do sieci zapewni teraz LOT.

Z Internetu będzie można korzystać w najnowszych samolotach Boeing 737 Max 8. Polska linia lotnicza kupiła sześć takich samolotów. Pierwsze z nich dotrą do Polski w ciągu kilku tygodni i od grudnia będą latać na trasie Warszawa - Londyn.

Nie oznacza to jednak, że już wtedy bezprzewodowy dostęp do Internetu będzie w nich dostępny. LOT musi najpierw wybrać dostawcę usługi i dopełnić wszelkich formalności. Przewiduje się, że WiFi będzie dostępne w polskich samolotach w drugiej połowie 2018 roku. Oznacza to, że Internet w polskich samolotach może pojawić się wcześniej, niż... w pociągach Pendolino.

W jakich samolotach będzie dostępne WiFi?

Cztery sztuki Boeing 737 Max 8 mają zostać dostarczone do naszego kraju do czerwca 2018 roku, a LOT chce uruchomić dostęp do sieci także w jednym z ośmiu Dreamlinerów, czyli samolotów Boeing 787. W przyszłym roku do Polski mają trafić kolejne cztery Dreamlinery, z czego trzy do czerwca 2018 roku. Oznacza to, że już na starcie usługa powinna być dostępna w co najmniej ośmiu samolotach przemierzających zarówno trasy europejskie, jak też transkontynentalne. Następnie zacznie trafiać do kolejnych maszyn.

Dostęp do Internetu w samolotach LOT-u niestety nie będzie bezpłatny. Należy spodziewać się, że koszt surfowania po sieci będzie kosztował mniej więcej tyle co w Lufthansie. Tam za plan pozwalający na komfortowe korzystanie z sieci należy zapłacić od 7 do 12 euro i, co tu dużo mówić, nie jest to wygórowany koszt, zwłaszcza w przypadku podróży trwającej kilka lub nawet kilkanaście godzin.

REKLAMA

Kiedy WiFi w samolocie stanie się darmowe?

Możemy się spodziewać, że w ciągu następnych kilka lat dostęp do sieci stanie się standardem i będzie dostępny w samolotach za darmo. Już teraz niektórzy operatorzy lotniczy pozwalają na korzystanie z Internetu bez dodatkowych opłat. Są to m.in. Emirates, Norwegian oraz Air China. Liczymy na to, że wraz z popularyzacją dostępu do Internetu na podobny krok zdecydują się też inne linie lotnicze.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA