REKLAMA

Lokalizator GPS i telefon w jednym. Plus wprowadza do oferty smartwatch dla dzieci

W ofercie sieci Plus pojawił się właśnie nowy smartwatch. Zegarek z lokalizatorem GPS dla dzieci spodoba się rodzicom, którzy chcieliby mieć stałą kontrolę nad swoimi pociechami.

24.11.2017 15.44
plus lokalizator gps dla dziecka
REKLAMA
REKLAMA

Zegarek dostępny od dzisiaj w Plusie to sprzęt dla najmłodszych. Urządzenie wyposażono w slot na kartę SIM, dzięki czemu może zastąpić telefon komórkowy, a dziecko może pozostawać cały czas w kontakcie z rodzicami. Zegarek minimalizuje ryzyko, że pociecha zgubi telefon i znajdzie się poza zasięgiem mamy i taty.

Smartwatch dla dziecka w ofercie sieci Plus.

Wiele osób kupuje nawet bardzo młodym dzieciom telefony komórkowe, by cały czas być z nimi w kontakcie. Możliwość zadzwonienia do dziecka w każdym momencie i sprawdzenia na mapie jego pozycji GPS zapewnia rodzicowi olbrzymi komfort psychiczny.

Małe dzieci mają jednak to do siebie, że łatwo gubią najróżniejsze przedmioty - w tym telefony komórkowe. Zakładany na rękę zegarek, który może pełnić funkcję zarówno telefonu komórkowego, jak i lokalizatora, znacznie trudniej zawieruszyć.

Zegarek lokalizacyjny jest w dodatku znacznie bardziej odporny na uszkodzenia niż zwykłe telefony. Obudowa gadżetu jest nie tylko wytrzymała sama w sobie, ale też wodoodporna i pyłoodporna.

plus lokalizator gps dla dziecka class="wp-image-633784"

Zegarek oferuje znacznie więcej funkcji niż zwykły telefon.

W obudowie dziecięcego smartwatcha dostępnego w ofercie Plusa znajduje się przycisk SOS. Dziecko w sytuacji zagrożenia może w bardzo prosty sposób przekazać rodzicowi informację, że potrzebuje pomocy za pośrednictwem wiadomości SMS lub e-mail oraz poprzez aplikację. Oprócz tego rodzic może wysyłać do swojej pociechy wiadomości głosowe, zamiast nawiązywać za każdym razem nowe połączenie.

Zegarek lokalizacyjny jest de facto bardzo okrojonym telefonem. Nie trzeba się jednak obawiać, że dziecko samo wybierze numer i na niego zadzwoni tak jak w przypadku zwykłej komórki. Wykonywanie i odbieranie połączeń można ograniczyć do dziesięciu predefiniowanych przez rodzica numerów. Rodzic może ustawić również godziny, w których połączenia będą blokowane, by dzwonek z zegarka nie przeszkadzał dziecku np. podczas lekcji.

plus lokalizator gps dla dziecka class="wp-image-633775"

Gdzie jest dziecko? Zegarek to również lokalizator GPS.

REKLAMA

Rodzice mogą w każdej chwili lokalizować dziecko na mapie dzięki funkcji Gdzie jest bliski. Współrzędne są określane na podstawie informacji z modułów GSM, GPS i Wi-Fi. Pozwala to się upewnić, że dziecko faktycznie jest tam, gdzie powinno. Można również ustawić powiadomienia, które są wysyłane do rodzica, gdy tylko dziecko opuści wyznaczoną wcześniej bezpieczną strefę. Nie zabrakło też opcji podejrzenia pełnej historii lokalizacji.

Bardzo przydatną funkcją może być funkcja nasłuchu otoczenia. Jeśli dziecko np. wciśnie na obudowie zegarka przycisk SOS, rodzic może sprawdzić odgłosy z jego otoczenia, nie zdradzając, że jest w kontakcie ze swoją pociechą. Nie ma też obawy, że cwany brzdąc oszuka rodzica i np. zdejmie zegarek z ręki, idąc na wagary. Smartwatch sprzedawany przez operatora Plus wyśle wtedy stosowne powiadomienie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA