REKLAMA

Samsung wyprodukował ekran iPhone'a X, który jest lepszy niż... ekrany w smartfonach Samsunga

DisplayMate - branżowa wyrocznia - przetestował jakość ekranu w iPhonie X. Rezultat? Najwyższa ocena w historii.

07.11.2017 13.59
iphone x
REKLAMA
REKLAMA

DisplayMate jest firmą tworzącą rozwiązania do testowania, kalibracji i optymalizacji ekranów wszelkiego typu: od wyświetlaczy smartwatchów, po kinowe projektory; od paneli CRT po najnowsze zdobycze technologii OLED. Przy okazji DisplayMate zajmuje się również testami urządzeń.

DisplayMate właśnie przeprowadził testy wyświetlacza iPhone’a X. Okazało się, że to najlepszy ekran wśród wszystkich testowanych smartfonów.

iPhone X w niemal wszystkich kategoriach zyskał zieloną notę, czyli poziom przynajmniej bardzo dobry. Jedynym słabszym parametrem jest dynamiczna jasność (a konkretnie zmniejszanie średniej luminancji obrazu), co jest problemem wszystkich ekranów OLED.

O klasie ekranu świadczy jednak fakt, że nawet w tej problematycznej kategorii iPhone X otrzymał dobry wynik (nota „good”, w odróżnieniu od „outstanding”, „excellent” i „very good” z innych kategorii).

iPhone X wyznaczył rekordy w sześciu kategoriach.

iphone x class="wp-image-621076"

Wyświetlacz ma najwyższą dokładność przy reprodukcji koloru (jest na tyle dobra, że wizualnie jest nieodróżnialna od doskonałej), najwyższą topową jasność (tym samym iPhone X przebił poprzedniego rekordzistę, Note’a 8), najwyższy współczynnik kontrastu, najwyższy współczynnik kontrastu w świetle naturalnym, najniższy współczynnik odbić oraz najmniejsze wahania jasności przy zmianie kąta widzenia.

Testerzy docenili każdy aspekt ekranu: od naturalności kolorów, poprzez oddanie jasności, aż po oddanie czerni. Pochwały zebrał też tryb Night Shift, a także HDR.

A to wszystko jest możliwe dzięki… Samsungowi.

iphone x class="wp-image-620944"

Inżynierowie Apple zarzekają się, że projekt ekranu iPhone’a X został stworzony przez firmę z Cupertino. Tego nie jesteśmy w stanie sprawdzić, ale faktem jest, że ekrany produkuje Samsung. Samsung Display jest jedynym na świecie podmiotem, który jest w stanie zapewnić masową produkcję małych ekranów OLED na skalę, jaka interesuje Apple.

Samsung od wielu lat udoskonala technologię OLED. Już pierwszy smartfon serii Galaxy S był wyposażony w ekran tego typu, a przez osiem generacji dobrnęliśmy do poziomu, kiedy trudno mieć wątpliwości, że to właśnie OLED jest przyszłością branży mobilnej. Obecnie ekrany OLED wyprzedziły pod względem jakości starszą technologię LCD.

iPhone X jest pierwszym iPhone’em, który wykorzystuje ten rodzaj ekranu. Apple dołączyło się do tego wyścigu późno, ale - jak pokazują testy - zrobił to najlepiej ze wszystkich.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA