REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Głośnik i lampka w jednym. Świetny gadżet właśnie trafił do Biedronki w śmiesznej cenie

Do sieci sklepów Biedronka właśnie trafił Hykker Touch BT. Jest to ciekawy głośnik bezprzewodowy, który kosztuje zaledwie 49,99 zł. Sprawdziłem, czy jest wart swojej ceny.

27.11.2017
9:02
Hykker Touch BT to świetny gadżet z Biedronki, na który warto wydać 50 zł
REKLAMA
REKLAMA

Już na pierwszy rzut oka widać, że Hykker Touch BT to nie głośnik - to przede wszystkim lampka. Większość jego powierzchni stanowi plastikowy klosz, pod którym znajduje się emitująca światło lampa. Na samej górze można zobaczyć maskownicę głośnika, z kolei w podstawie znajdują się pozostałe istotne elementy, takie jak gniazdo ładowania w standardzie microUSB, czytnik kart pamięci microSD oraz wejście AUX.

 class="wp-image-634435"

W podstawie znalazły się też przyciski odpowiadające za zatrzymywanie i wznawianie utworów, a także odbieranie połączeń telefonicznych, zmianę głośności i przełączanie się między utworami oraz wybór jednego z dwóch trybów oświetlenia. W jednym z nich lampka emituje światło białe, zaś w drugim kolorowe (czerwone, niebieskie, błękitne, zielone lub fioletowe).

Oświetlenie można dopasować do swoich potrzeb dotykając dłonią wierzchu głośnika. W pierwszym trybie zmieni to jasność lampy, zaś w drugim spowoduje przełączanie się między poszczególnymi kolorami. Jeżeli przytrzymamy na urządzeniu dłoń przez dłuższy czas, przełączy się ono w inny tryb. Jest to bardzo intuicyjne i wygodne rozwiązanie, do którego nie trzeba się w ogóle przyzwyczajać. Po prostu działa.

Jakość wykonania jest całkiem niezła.

Hykker Touch BT prezentuje się ładnie i minimalistycznie. Został wykonany z plastiku odpowiedniej jakości, a jego poszczególne elementy są dobrze spasowane. Całość wygląda na tyle estetycznie, że pasuje do pokoju dziecięcego, gdzie może pełnić funkcję lampki nocnej z funkcją głośnika.

Ten niestety emituje płaski dźwięk niemal pozbawiony basu. Jest jednak odpowiednio czysty, głośny i wyraźny. Ogólnie nie jest źle, jak na sprzęt kosztujący zaledwie 49 zł.

 class="wp-image-634441"

Nie umiem dokładnie określić czasu pracy głośnika, ponieważ zależy on od wielu zmiennych, takich jak tryb oświetlenia oraz rodzaj połączenia z telefonem. Podczas korzystania z kolorowego oświetlenia oraz słuchania muzyki za pomocą Bluetooth, wbudowany akumulator o pojemności 800 mAh starczył mi na ponad cztery godziny użytkowania. Dodatkowo zabrakło kontrolek informujących użytkownika o stopniu naładowania akumulatora. Głośnik informuje o braku energii zaledwie kilka sekund przed wyłączeniem. To spora niedogodność.

 class="wp-image-634438"

Plusem jest, że Hykker Touch BT jest sprzętem dopasowanym do polskiego użytkownika i wszelkie komunikaty są wypowiadane w naszym rodzimym języku. Gadżet ten mogą zatem kupić nawet osoby, które nie są za pan brat z językiem angielskim.

REKLAMA

Czy warto kupić Hykker Touch BT?

Moim zdaniem tak. Jest to dobrze wykonany i przydatny sprzęt. Jako lampka nocna sprawdza się naprawdę świetnie, jako głośnik nieco gorzej. Jednak w obu przypadkach jest wart swojej niewygórowanej ceny wynoszącej 49 zł. Jeżeli szukacie ciekawego gadżetu dla swojego dziecka, powinniście rozważyć wybór testowanego urządzenia. Hykker Touch BT może być bardzo dobrym prezentem z okazji zbliżających się wielkimi krokami Mikołajek.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA