REKLAMA
 1. Spider's Web
 2. Technologie
 3. Gry

Wielkie hity PlayStation 4 z 2017 roku tańsze aż o połowę. Rewelacyjna wyprzedaż z okazji Black Friday

Gran Turismo Sport. Horizon Zero Dawn. Wolfentsein II. The Evil Within 2. Ghost Recon Wildlands. Battlefield 1: Rewolucja. Tekken 7. Knack 2 I inne – masa hitów wydanych w 2017 roku doczekała się 50-procentowej obniżki cen z okazji Black Friday. Najnowsze, najgłośniejsze tytuły za niewiele ponad 100 złotych? To jest naprawdę dobra cena.

22.11.2017
10:18
PS Store sklep PlayStation
REKLAMA
REKLAMA

-No weź Szymon, nie wygłupiaj się, poważnie pytałem. Tak mówią moi znajomi, gdy proszą o rekomendację dobrej gry wyścigowej z 2017 roku, a ja im polecam Mario Kart 8 Deluxe. Jestem wtedy śmiertelnie poważny. Chociaż w 2017 pojawiły się Gran Turismo Sport, Forza Motorsport 7 oraz Project CARS 2, żaden z tytułów nie sprostał oczekiwaniom. Najlepiej pokazuje to promocyjna cena na GTS, która w kilka tygodni po premierze tytułu wynosi zaledwie 124 zł. To śmiesznie małe pieniądze, biorąc pod uwagę standardową cenę symulatora jazdy.

 class="wp-image-612616"

Nie tylko Gran Turismo Sport doczekało się ostrego, skracającego w pasie cenowego cięcia. Rabaty wynoszące 50 proc. pierwotnej ceny otrzymały również inne świeże hity wydane w 2017 roku. Wśród nich znajduje się między innymi Horizon Zero Dawn. Wolfentsein II. The Evil Within 2. Ghost Recon Wildlands. Battlefield 1: Rewolucja, Tekken 7 czy Uncharted Zaginione Dziedzictwo.

Najciekawsze oferty w PS Store zorganizowane z okazji Czarnego Piątku prezentują się następująco.

 • Gran Turismo Sport (50 proc.) – 124 zł,
 • Horizon Zero Dawn (50 proc.) – 124 zł,
 • Final Fantasy XV (60 proc.) – 84 zł
 • FIFA 18 (40 proc.) – 161 zł,
 • Need for Speed Payback (40 proc.) – 161 zł,
 • Grand Theft Auto V (60 proc.) – 120 zł,
 • Battlefield 1: Rewolucja (50 proc.) – 124 zł,
 • The Evil Within 2 (50 proc.) – 144 zł,
 • Wolfenstein II: The New Colossus (50 proc.) – 144 zł,
 • Śródziemie: Cień Wojny (40 proc.) – 173 zł,
 • Destiny 2 (35 proc.) – 188 zł,
 • Tekken 7 (50 proc.) – 144 zł,
 • Knack 2 (50 proc.) – 84 zł,
 • Persona 5 (50 proc.) – 144 zł,
 • Assassin’s Creed Origins (30 proc.) – 202 zł.

Od siebie polecam dwie kapitalne przygody dla jednego gracza – horror The Evil Within 2 i strzelaninę Wolfenstein II.

Musimy kupować takie gry. W przeciwnym przypadku rynek całkowicie przejdzie na model sieciowych produkcji nafaszerowanych mikrotransakcjami oraz paczkami z losową zawartością. Kupując The Evil Within 2 lub nowego Wolfa pokazujemy, że wciąż chcemy kompletnych przygód dla jednego gracza. Takich od A do Z, jak za starych czasów, bez dodatków Pay2Win. Jeżeli macie odłożonych trochę zaskórniaków i szukacie czegoś na długie zimowe wieczory, gorąco zachęcam do przemyślenia obu ofert. W imię własnej przyjemności, bo to naprawdę dobre produkcje, jak i w imię większego dobra wszystkich graczy. Takich, którzy nie chcą być nabijani w butelkę i wiedzą, co kupują.

 class="wp-image-621190"

Kapitalny stosunek ceny do zawartości oferują dwie azjatyckie gry jRPG – Final Fantasy XV oraz Persona 5. Do gustu przypadła mi zwłaszcza ta druga pozycja. Nie będzie przesadą, jeżeli napiszę, że nowa Persona walczy o tytuł gry całego 2017 roku. Niesamowite doświadczenie, chociaż nie dla każdego. Egzotyczna otoczka oraz japońska subkultura współczesnego Tokio może odrzucać od tego tytułu graczy o bardziej konserwatywnych gustach. Jednak ci, którzy się przełamią i spędzą z tytułem przynajmniej kilka godzin, zawsze są zachwyceni.

Miłośnicy bardziej klasycznych, filmowych przygód na pewno docenią rewelacyjne Horizon Zero Dawn w otwartym, post-apokaliptycznym świecie. Świetna gra, a jednocześnie niesamowity pokaz możliwości konsoli PlayStation 4. Będąc przy akcji oraz otwartych światach, bardzo pozytywnie zaskoczył mnie nowy Assassin’s Creed. Egipt w tej grze to coś absolutnie niesamowitego. Trzeba zobaczyć tę wirtualną krainę na własne oczy. Po prostu powala wizualnie. Origin to świetny powrót serii na rynek po dłuższej niż zwykle nieobecności.

Pamiętajcie tylko, że wszystkie promocyjne ceny są kierowane do posiadaczy abonamentu PS Plus.

REKLAMA

Bez niego rabaty dla gier na konsolę PlayStation 4 są znacznie niższe. Sony od wielu miesięcy forsuje politykę przepychania Plusa kolanem, a atrakcyjne promocje są jedną z metod prowadzących do realizacji tego celu. Inne to zablokowanie możliwości grania przez sieć bez aktywnej subskrypcji, pakiet comiesięcznych gier do pobrania bez dodatkowych opłat oraz powiększone miejsce na stany zapisu w chmurze PSN.

Muszę przyznać, że promocja Sony z okazji Czarnego Piątku bardzo przypadła mi do gustu. Nareszcie zdecydowano się na wyprzedaż najnowszych tytułów, zamiast kilkuletnich zakurzonych klasyków. Gracze mają okazję kupić świeże cyfrowe hity za połowę standardowej ceny. Koszt tych gier wciąż jest relatywnie wysoki jak na pojemność przeciętnego polskiego portfela, ale to i tak naprawdę, naprawdę dobra oferta.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA