Na Audio Video Show nie zabraknie atrakcji. Wybraliśmy te najciekawsze

Lokowanie produktu: Audio Video Show

W tym roku największe w Polsce targi sprzętu audio-video obchodzą jubileusz 20-lecia swojego istnienia. Mając w pamięci poziom poprzednich wydarzeń, nie możemy się już doczekać tegorocznego Audio Video Show & Smart Home.

13.11.2017 17.27
Sennheiser Orpheus HE-1

Audio Video Show & Smart Home 2017 odbędzie się w Warszawie w dniach 17-19 listopada na stadionie PGE Narodowym oraz w hotelach Golden Tulip i Radisson Blu Sobieski. To drugie co do wielkości tego typu wydarzenie w Europie. W czasie targów zobaczymy sprzęt z różnych przedziałów cenowych. Będziemy mieli okazję zobaczyć urządzenia do codziennego użytku za kilkaset złotych oraz systemy audio i wideo o wartości kilkuset tysięcy euro. Dla gości wydarzenia organizator przewiduje dodatkowe warsztaty i prelekcje.

Co będziemy mogli zobaczyć na targach?

Bardzo, bardzo wiele. W tym tak ciekawe sprzęty, jak poniższe:

Najdroższy wzmacniacz świata, wart 7 mln zł.

Audio Video Show 2017 atrakcje

Na targach pojawią się najdroższe słuchawki świata, dwa lata temu podziwialiśmy system audio za 7 mln zł, a teraz pojawi się najdroższy wzmacniaczem świata Pivetta Opera Only. Cena na pierwszy rzut oka taka sama (7 mln zł), ale ... tym razem za sam wzmacniacz. Cena, wymiary, waga, parametry - absolutnie wszystko jest w tym urządzeniu wyjątkowe:

  • moc 6x 20kW rms @ 8 ohm w klasie A
  • zniekształcenia: THD+N 0,002 proc.
  • stabilność do 0,1 ohm
  • pobór mocy: 400V, 450 Amp
  • sześć transformatorów toroidalnych 30 kW
  • 16 ceramicznych diód 1600V/400A
  • 2112 bipolarnych tranzystorów mocy
  • wymiary: 1,85 m x 2,5 m x 1,85 m (po rozłożeniu)
  • waga: 1500 kg

Panasonic EZ1000 i EZ950 4K Pro HDR OLED.

Modele EZ1000 i EZ950 z panelami OLED oferują nieskończony kontrast, charakterystyczny dla tego rodzaju matryc. W obu modelach zastosowano również najnowocześniejszy chipset Panasonic Studio Colour HCX2 zapewniający bardzo wysoką dokładność odwzorowania kolorów. Aby zapewnić najlepszą jakość dźwięku, w modelu EZ1000 zastosowano specjalnie wyprofilowane głośniki, które poddano dodatkowemu tuningowi przez inżynierów Technicsa.

Samsung The Frame.

Audio Video Show 2017 atrakcje

Kiedy urządzenie jest włączone, pełni funkcję telewizora UHD (4K) i wpasowuje się w stylistykę naszego domu. A po wyłączeniu przechodzi w Art Mode (Tryb Sztuka) i staje się obrazem, grafiką czy zdjęciem wybranego artysty. Dołączony wieszak No Gap, który dostępny jest wraz z  telewizorem, pozwala zamontować urządzenie płasko przy samej ścianie, dzięki czemu prezentuje się ono niczym obraz w galerii.

Telewizor OLED od Philipsa.

Audio Video Show 2017 atrakcje

Dzięki technologii OLED oraz silnikowi P5 Perfect Picture najnowszy model jest jednym z najlepszych jeśli chodzi o ostrość, dokładność i kontrast. Telewizor jest wyposażony w system Ambilight Spectra XL, w którym diody LED tworzą niepowtarzalną atmosferę na ścianie za nim. Światła LED można uruchomić także wtedy, gdy telewizor jest nieaktywny, co pozwoli dostosować nastrój salonu do każdej sytuacji.

Yamaha NS-5000 trafiają do Polski.

Audio Video Show 2017 atrakcje

NS-5000 to sztandarowe kolumny głośnikowe Yamahy. W uzyskaniu referencyjnych parametrów pomagają nowo opracowane membrany wykonane z materiału Zylon, autorskie komory R.S. Chambers rozpraszające niepożądany rezonans w zakresach średnio- i wysokotonowym oraz 3-drożna konstrukcja z 300-milimetrowym przetwornikiem niskotonowym. Najwyższą klasę produktu potwierdza wykończenie najwyższej klasy.

Kolumny Beo 50

Audio Video Show 2017 atrakcje

BeoLab 50 to nowy model kolumn aktywnych od duńskich specjalistów potrafiących tworzyć sprzęt nie tylko dobrze brzmiący, ale też niezaprzeczalnie piękny. Nowe kolumny wyposażono w siedem przetworników - trzy 10-calowe subwoofery, trzy 4-calowe głośniki średniotonowe i jeden tweeter. Każdy z nich jest napędzany osobnym wzmacniaczem o mocy 300 W, co w sumie daje potworne 2100 W, i to na jeden kanał.

Światowa premiera Sonus faber.

Najnowsza konstrukcja tej marki przeszła gruntowne zmiany. Będziemy mogli podziwiać jakość drewnianego wykończenia, delikatność skóry i niezwykłą dokładność wykonania poszczególnych detali. Ale ponad wszystko ma nas zachwycić głębia dźwięku, w którym będziemy mogli się wręcz zanurzyć. Na pewno będziemy chcieli je sprawdzić, co polecamy również i wam.

Technics SL 1200G, czyli dźwięk, który się nie starzeje.

Choć ceniony jest przede wszystkim za jakość dźwięku, gramofon ten słynie również z elastyczności i niezawodności. Modele SL 1200GR i SL 1210GR oferują bardzo wysoką jakość dźwięku. Jednocześnie te produkty charakteryzują cechy, które sprawiły, że ich legendarny poprzednik stał się tak popularny wśród DJ ów: trwałość, odporność na uderzenia, niezawodny bezpośredni napęd i regulowana prędkość obrotu. Najnowsze modele są również wykonane z nowoczesnych materiałów i mają zupełnie nową stylistykę.

Najdroższe słuchawki świata.

Audio Video Show 2017 atrakcje

250 tys. zł. Tyle obecnie kosztują najdroższe słuchawki świata - Sennheiser Orpheus, których będzie można posłuchać na Audio Video Show. Gdy w 1991 zadebiutowała na rynku ich pierwsza wersja, wprawiły cały audiofilski świat w  ekscytację połączoną z niedowierzaniem. Elektrostatyczne przetworniki, dedykowany lampowy wzmacniacz, no i ta ... cena. Bugatti Veyron świata słuchawek. Powstanie zaledwie 300 kompletów. Jeden z nich będziemy mieli na Audio Video Show. Oczywiście do posłuchania. Na pewno odwiedzimy to stoisko.

Jedyna w Polsce wystawa słuchawek.

Audio Video Show 2017 atrakcje

Razem z ludźmi z największego forum słuchawek w naszym kraju - forum.mp3store.pl – organizator przygotował największą w Polsce wystawę słuchawek. W kilku salach stadionu PGE Narodowy zgromadzono ponad 30 wystawców, którzy pokażą słuchawki blisko 60 różnych producentów. Będą słuchawki od 300 zł do 250 tys. zł, w tym 10 najdroższych modeli słuchawek świata. Oczywiście zgodnie z tradycją Audio Video Show – każdej pary słuchawek będzie można posłuchać.

Przepiękny Loewe bild 9.

Audio Video Show 2017 atrakcje

Projektant Bodo Sperlein stworzył telewizor przypominający dzieło sztuki. Wyprodukowany i ręcznie wykończony w Bawarii, teraz jest dostępny w Polsce. Technologia wyświetlania obrazu OLED wykorzystuje emitujące własne światło piksele organiczne, co pozwala na sterowanie jasnością każdego piksela z osobna. Efektem jest bardzo wysoka jakość obrazu i przepełniona szczegółami pełna paleta kolorów. Technika HDR z Dolby Vision zapewnia rozszerzony kontrast i rozbudowaną paletę kolorów.

Największa w Polsce giełda winyli.

Gramofony i winyle na Audio Video Show 2016

W czasie targów stoiska z czarnymi pytami znajdą się w salach warszawskiego hotelu Radisson Blu Sobieski i stadionu PGE Narodowy. Melomani i fani dobrego dźwięku będą mieli do wyboru kilkanaście tysięcy tytułów, z oferty ponad trzydziestu czołowych sklepów płytowych z całej Polski. Dodatkowym atutem strefy jest szeroki przekrój dostępnej muzyki: od klasycznego rocka i muzyki alternatywnej, soulu, elektroniki, nowego i klasycznego jazzu, po world music i muzykę eksperymentalną.

Strefa Smart Home.

Free@Home

Audio Video Show 2017 atrakcje

Prosty i intuicyjny system ABB Free@Home pozwoli nam przekształcić nasze miejsce zamieszkania w nowoczesny dom inteligentny. Dzięki niemu będziemy mogli kontrolować funkcje takie jak ogrzewanie, sterowanie światłem i wiele innych z poziomu naszego laptopa czy telefonu.

ABB Welcome

Nowoczesny system wideodomofonowy zapewniający nam bezpieczeństwo. Obsługiwany również poprzez telefony.

ABB i-bus KNX

ABB i-bus KNX jest systemem inteligentnej instalacji, który spełnia wszelkie wymagania do zastosowań w nowoczesnym sterowaniu domem i budynkiem. System opiera się na prostej i sprawdzonej technologii KNX przyjętej jako pierwszy na świecie otwarty standard sterowania budynkami inteligentnymi każdego rodzaju — przemysłowymi, komercyjnymi lub mieszkalnymi.

GIRA G1

Audio Video Show 2017 atrakcje

GIRA G1 to uniwersalny, multifunkcyjny, wielkości telefonu panel dotykowy do sterowania i zarządzania instalacjami smart home i sprzętem Audio-Wideo. Za pomocą G1 możemy włączyć i wyłączyć i ściemniać oświetlenie, sterować systemami zaciemnienia (żaluzjami, roletami, markizami), zarządzać ogrzewaniem i klimatyzacją a także multiroomem i sprzętem audio-wideo.  Oprócz sterowania, możliwe jest również monitorowanie każdego urządzenia w instalacji, a także regulacja parametrów i wartości np. zmiana temperatury w pomieszczeniu. GIRA G1 możne również być wykorzystana jako wewnętrzna stacja wideo domofonowa z funkcją interkomu lub do odtwarzania obrazu z kamer IP.

System JUNG eNet Smart Home do łatwego sterowania wieloma różnymi urządzeniami.

Audio Video Show 2017 atrakcje

eNet Smart Home to nowa aplikacja na telefony, która umożliwia komfortową obsługę systemów inteligentnego domu, zarówno lokalną, jak i zdalną. Standard komunikacji bezprzewodowej eNet obsługuje sporą bazę urządzeń. Rozwiązanie to można wykorzystać do regulacji oświetlenia i sterowania zaciemnieniem, czy też do integracji ze sterownikiem ogrzewania. Do obsługi różnych funkcji służy jedna aplikacja. Można też liczyć na kompleksowe autoryzowane doradztwo, montaż i serwis.

Lokowanie produktu: Audio Video Show
Najnowsze