Najlepsze elektroniczne gadżety dla studentów

Lokowanie produktu

Z okazji nowego roku akademickiego stworzyliśmy poradnik zakupowy z myślą o studentach. Te sprzęty pomogą wam przetrwać kolejne ćwiczenia, wykłady, projekty, no i sesję.

09.10.2017 08.30
powrót do szkoły sprzęt na studia

Na studiach potrzebujemy sprzętu, który zarówno ułatwi nam naukę, jak i przyda się w celach rozrywkowych. Studiując mamy też ograniczony czas na podjęcie pracy, więc nasze urządzenia nie mogą być przesadnie drogie. Muszą być wytrzymałe i nie prosić co chwila o ładowanie akumulatora. Przygotowałem właśnie takie propozycje.

Neffos X1 Max

powrót do szkoły sprzęt na studia

Za 899 zł otrzymujemy smartfon z 5,5-calowym ekranem FHD i 3 GB pamięci operacyjnej. Wyświetlacz IPS smartfona Neffos X1 Max pokryty jest dodatkowo szkłem Corning Gorilla Glass 2.5D. Na uwagę zasługuje też główny aparat o rozdzielczości 13 Mpix, z matrycą w technologii BSI, która zapewnia dobre zdjęcia nie tylko w idealnych warunkach. Jego przycisk wyciszenia umożliwia wyłączenie wszystkich dźwięków w dowolnym momencie. Z kolei z tyłu znajdziemy płytkę sensora linii papilarnych.

Procesor MediaTek Helio P10 zapewni również bardzo przyzwoitą wydajność, poradzi sobie nie tylko z bardziej złożonymi aplikacjami pozwalającymi na uzupełnianie w biegu akademickich projektów, ale również i wystarczy do gier oraz multimediów na luźniejszy dzień. No i nie zapominajmy o pamięci: w tej niskiej cenie otrzymujemy telefon z 3 GB RAM i 32 GB pamięci masowej. A nawet jeśli zawalimy tę pamięć projektami i multimediami, to możemy ją rozszerzyć o kartę microSD.

ASUS ZenBook Flip UX360

powrót do szkoły sprzęt na studia

ZenBook Flip UX360 to smukły i lekki laptop, który może nam służyć także jako tablet. Napędza go procesor Intel Core i akumulator, który wystarcza na 12 godzin pracy. Dodajmy do tego dotykowy ekran IPS o rozdzielczości QHD+ i mnogość portów, w tym USB-C, i otrzymujemy funkcjonalne i rozsądnie wycenione narzędzie do pracy i nauki.

Komputer ten nie będzie też obciążeniem dla naszych pleców podczas biegania między salami i wydziałami. Jego obudowa ma zaledwie 13,9 mm grubości i masę raptem 1,3 kg. Ma też fenomenalną klawiaturę do pracy: jej pełnowymiarowe klawisze posiadają zoptymalizowany skok 1,5 mm, co gwarantuje komfort pisania jak na komputerze stacjonarnym. A gdy przełączysz się na funkcję tabletu, klawiatura i panel dotykowy automatycznie się blokują.

Kindle Paperwhite 3

powrót do szkoły sprzęt na studia

Czytnik Kindle Paperwhite 3 potrafi pomieścić tysiące książek, a więc niemały księgozbiór. Jest lekki i poręczny, więc nawet nie poczujemy, że znajduje się w naszym plecaku, torbie czy teczce. Wyświetlacz w technologii elektronicznego papieru zapewnia komfort czytania zbliżony do prawdziwej kartki. Można go używać w słońcu, w cieniu, a dzięki podświetleniu – czytać książki nawet w ciemności.

Kindle Paperwhite 3 oferuje również Bookerly, całkowicie nową czcionkę stworzoną od podstaw specjalnie do czytania na ekranach cyfrowych. Ciepła i nowoczesna, zapewnia dużą czytelność i świetne skalowanie. Czytnik bardzo wygodnie trzyma się w jednej ręce, nie będzie męczył nadgarstka. Świetna funkcja Word Wise pozwala łatwo i szybko zrozumieć co trudniejsze słowa: krótkie i proste definicje automatycznie pojawiają się powyżej trudnych słów, dzięki czemu nie musimy przerywać czytania, by szukać ich znaczenia.

Hykker SmartyFit 2

powrót do szkoły sprzęt na studia

Ten gadżet kosztuje niecałe 60 zł, a jak wiele potrafi. Synchronizacja z telefonem, przekazywanie powiadomień oraz zdalne wykonywanie zdjęć to tylko niektóre z jego funkcji. SmartyFit jest przede wszystkim opaską fitnessową, posiadającą wbudowany krokomierz i licznik spalanych kalorii. Może też funkcjonować jako klasyczny zegarek. Wydajny akumulator pozwoli na korzystanie z opaski przez tydzień bez konieczności jej naładowania.

Opaskę można synchronizować ze smartfonem dzięki dedykowanej aplikacji pracującej na systemach Android 4.4, iOS 7.1 lub ich nowszych wersjach. SmartyFit 2 ma czytelny wyświetlacz OLED o rozdzielczości 64×32 px. Jej atutem jest też wygodny pasek z tworzywa sztucznego o dużej wytrzymałości, dzięki czemu łatwo jej nie zgubimy. Dostępna jest w trzech kolorach: czarnym, zielonym i niebieskim. Odporność opaski przed zachlapaniem i kurzem gwarantuje norma IP54.

Poradnik zakupowy „Powrót do szkoły” przygotowało sześciu blogerów Spider’s Web.

Oprócz mojego rozdziału, poświęconego gadżetom elektronicznym dla studentów, w poradniku znalazły się nie tylko sekcje ze sprzętami dla uczniów, ale także dla nauczycieli i pracowników biurowych.

Partnerami tegorocznego poradnika zakupowego Back to School 2017 są Asus oraz Alior Bank, które w oddzielnych strefach prezentują własne produkty stworzone z myślą o nadchodzącym roku szkolnym.

Lokowanie produktu
Najnowsze
Zobacz komentarze