1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech
  4. Sprzęt
  5. RTV

Najlepsze elektroniczne gadżety dla pracowników naukowych oraz pracowników biurowych

Nowy rok szkolny i nowy semestr na uczelni to wzmożony okres zakupowy nie tylko wśród uczniów oraz studentów. Odpowiednie przygotowania muszą poczynić również pracownicy naukowi. Z myślą o nich, a także o biurowych kolegach po fachu przygotowałem swoje zestawienie ciekawych gadżetów.

Najlepsze elektroniczne gadżety dla pracowników naukowych
535 interakcji
dołącz do dyskusji

HONOR 9

Po przekroczeniu pewnego etapu w życiu dochodzi się do wniosku, że logo i marka odgrywają drugorzędne znaczenie. Liczą się przede wszystkim możliwości. Człowiek dorosły to człowiek z masą rachunków i finansowych zobowiązań na głowie. Dlatego stara się ciąć ceny tam, gdzie wydaje się to rozsądne. Honor 9 to właśnie kwintesencja flagowego rozsądku, bez dopłacania kilkuset złotych za samo logo.

Honor 9 to potężny flagowiec, który niczym nie ustępuje produktom innych marek. No, może za wyjątkiem ceny. Ten smartfon kupicie o kilkaset złotych taniej niż alternatywne modele konkurencji. Posiada on tackę na dwie karty SIM oraz dwa obiektywy aparatu. Dzięki nim możemy tworzyć piękne zdjęcia z rozmytym tłem. Honor 9 to świetna propozycja dla świadomego klienta, który nad logo przekłada funkcjonalność i wydajność.

NINTENDO SWITCH

Osoba pracująca na uczelni wie, że zawsze musi być dla studentów. Niestety, młode pokolenie najczęściej zostawia wszystko na ostatnią chwilę. Przez większość semestru pies z kulawą nogą nie zajrzy na dyżur, ale im bliżej sesji, tym dłuższa staje się kolejka przed gabinetem. W moim przypadku świetnym odpoczynkiem między dyżurami oraz zajęciami dydaktycznymi okazał się Nintendo Switch, którego na stałe zacząłem nosić w torbie.

Osoby kończące edukację doskonale pamiętają erę Pegasusa i niesamowitych gier Nintendo. Magię Mario i spółki można teraz odtworzyć w pociągu i autobusie, dzięki hybrydowej konsoli wyposażonej w układ Tegra. Switch to kapitalne rozwiązanie dla osób, które wiele podróżują oraz uwielbiają bawić się ze znajomymi. W czasie przerwy obiadowej wystarczy podać jeden Joy-Con znajomemu i już można rozegrać mecz w FIFĘ 18. Mobilny charakter tego urządzenia jest nie do przecenienia.

SENNHEISER HD 4.50 BTNC

Uniwersalna konstrukcja sprawdza się zarówno wtedy, gdy chcemy posłuchać dobrej muzyki, jak również kiedy potrzebujemy całkowicie odciąć się od otoczenia. Na przykład podczas wykonywania biurowej pracy, siedząc w zatłoczonej redakcji. Niezbędnik ratujący życie.

Kombinacja komfortu znacznie wykraczającego poza swoją klasę z bardzo dobrym brzmieniem i kapitalnym czasem pracy na jednym ładowaniu skutecznie przekonała mnie do tych słuchawek. W tej cenie trudno o równie udaną parę słuchawek z aktywną redukcją hałasu. Gdybyśmy byli w szkole, wystawiłbym Sennheiserom piątkę minus.

ASUS UX410

Chociaż jestem wielkim miłośnikiem ekosystemu Apple’a, praca na uczelni brutalnie zweryfikowała użyteczność tych urządzeń. Infrastruktura multimedialna w zdecydowanej większości jest dostosowana do urządzeń Windows na pokładzie. Rzutniki, projektory, sale informatyczne - jeżeli chce się bezproblemowo korzystać z uczelnianych rozwiązań, sprzęt z systemem Microsoftu okazuje się najbardziej bezpiecznym wariantem.

Na szczęście wydajne laptopy w atrakcyjnych cenach wcale nie muszą wyglądać dziecinnie i odpustowo. Asus UX410 to elegancki sprzęt z aluminiową powłoką, który sprawdzi się podczas biurowej pracy, nawet na najbardziej zaawansowanych programach. Laptop kosztuje mniej niż 3000 zł, a powinien wystarczyć na długie lata użytkowania.

Poradnik zakupowy „Powrót do szkoły” przygotowało sześciu blogerów Spider’s Web.

Oprócz mojego rozdziału, poświęconego gadżetom elektronicznym dla nauczycieli i pracowników biurowych, w poradniku znalazły się także sekcje ze sprzętami m.in. dla uczniów i studentów.

Partnerami tegorocznego poradnika zakupowego Back to School 2017 są Asus oraz Alior Bank, które w oddzielnych strefach prezentują własne produkty stworzone z myślą o nadchodzącym roku szkolnym.

Lokowanie produktu