REKLAMA

Teraz na Instagramie nie tylko pokażesz, co jesz, ale to inni zadecydują, co zjesz

Instagram poinformował właśnie, że dodano nową funkcję, która pozwala użytkownikom na tworzenie ankiet.

04.10.2017 08.06
Instagram
REKLAMA
REKLAMA

Instagram stał się już największym społecznościowym serwisem fotograficznym na świecie. Facebookowi to jednak nie wystarcza. Instagram ma być teraz też Snapchatem, platformą do wideo na żywo, a nawet czymś więcej - platformą komunikacyjną.

Jako sposób wykorzystania nowej funkcji Instagram proponuje, aby użytkownicy Stories wchodzili w interakcję z obserwującymi i pytali ich o zdanie. Takie rozwiązanie ma sporo sensu, bo angażuje społeczność, która może mieć wpływ na to, co lubiana i obserwowana przez nich osoba zrobi.

Platforma Stories służyła do tej pory do dwustronnej komunikacji, ale nie było to rozwiązanie idealne. Jeden użytkownik mógł wysłać wiadomość publiczną, która była widoczna dla wszystkich, ale odpowiedzi dostawał już indywidualnie od poszczególnych osób. Taka forma nie sprawdzała się, gdy chcieliśmy zapytać o opinię i łatwo przeanalizować odpowiedzi.

Teraz będzie wygodniej. Dzięki ankietom łatwo zapytamy i poznamy opinię obserwujących np. na temat jedzenia lub ubioru.

Niedawno Instagram rozbudował również sekcję komentarzy pod zdjęciami publikowanymi na jego łamach. Wcześniej był dostępny tylko jeden wątek, a cała dyskusja była prowadzona w nieczytelny sposób. Rozwiązano ten problem, dodając grupowanie komentarzy, dzięki któremu rozmowy pod jednym zdjęciem mogą odbywać się w wielu wątkach.

REKLAMA

Dodane teraz ankiety dodatkowo ułatwią komunikację na Instagramie.

Nowa funkcja jest dostępna w aplikacji Instagram w wersji 17 oraz wyższych. Można ją pobrać ze sklepu App Store oraz z Google Play.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA