REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Asystent Google w zgrabnym opakowaniu. Oto Google Home Mini

W zeszłym roku wraz z premierą smartfona Google Pixel i debiutem Asystenta Google zobaczyliśmy też głośnik Google Home. W tym roku gigant z Mountain View postanowił dostarczyć te same możliwości sprzętowe, w znacznie mniejszym opakowaniu. Oto Google Home Mini.

04.10.2017
18:31
Google Home Mini - Asystent Google w małym i tanim opakowaniu
REKLAMA
REKLAMA

Google Home wprowadził inteligentnego asystenta Google do domów, nie tylko dostarczając sztuczną inteligencję do użytkowników, ale też… gromadząc nieprawdopodobne ilości danych, które pomagają ulepszyć działanie Asystenta.

Na początku tego roku Asystent Google nauczył się też rozpoznawać głosy poszczególnych użytkowników, dzięki technologii Voice Match. To znaczy, że potrafi odpowiadać na pytania zależnie od tego, kto je zadał, sugerując adekwatne odpowiedzi, np. podając agendę z konkretnego kalendarza.

Google Home w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie może się też łączyć z dowolnym numerem telefonu. Teraz ta funkcja trafia również do Wielkiej Brytanii, a jakby tego było mało, rozmówca będzie teraz widział nasz numer telefonu, nawet jeśli dzwonimy z poziomu głośnika.

Teraz, rok później, Google zebrał wszystkie te usprawnienia i zapakował je w nowe opakowanie.

 class="wp-image-602723"

Oto Google Home Mini.

Firma tworząc nową wersję głośnika inspirowała się materiałami, które już teraz wykorzystywane są do dekoracji domów. Sugerowała się rozmiarem mieszkań, by dopasować jak najlepsze gabaryty głośnika.

Od strony designu uderza prostota Google Home Mini. Żadnych przycisków, żadnych krawędzi. Prosty kształt, niemal w całości pokryty materiałem stworzonym przez Google’a specjalnie na potrzeby tego głośnika.

 class="wp-image-602702"

Ów materiał jest dostatecznie wytrzymały, by znieść trudy codziennego użytku, ale też przepuścić LED-y określające funkcje głośnika, oraz nie zatrzymywać dźwięku głośników. Głośnik będzie dostępny w trzech kolorach, rzekomo idealnie dopasowanych do domowej estetyki.

A skoro mowa o dźwięku – Google Home Mini emituje dźwięki w 360 stopniach. A jeśli wbudowane głośniki okazałyby się niewystarczające, można go podłączyć do dowolnego urządzenia kompatybilnego z Chromecastem.

Cena? Śmiesznie niska.

 class="wp-image-602735"

Te wszystkie możliwości Google Home Mini można mieć już za... 49 dol. Głośnik można zamówić w przedsprzedaży już dziś, a w sklepach dostępny będzie od 19 października.

REKLAMA

Niestety... na liście krajów, w których kupimy Google Home Mini, nie znalazła się Polska. Mamy wszelkie podstawy, by czuć się wykluczonymi w postępującej technologicznej rewolucji, bo tym bez wątpienia jest Google Assistant i Google Home. W 7 krajach, gdzie Google Home jest dostępny, użytkownicy mogą wykorzystać głośnik do sterowania inteligentnym domem, planowania dnia, odtwarzania muzyki i... po prostu sterowania całym życiem.

My na takie możliwości będziemy musieli jeszcze długo poczekać. Sądząc po tym, że drugi rok z rzędu Polska została pominięta, a Asystenta Google w naszym języku nadal nie widać, mam wrażenie, że nad Wisłą pierwszym cyfrowym asystentem będzie Alexa.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA