REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Narzekasz na nowego Lightrooma? Jego konkurent DxO OpticsPro 11 właśnie jest rozdawany za darmo

Jeśli ty również szukasz alternatywy dla Lightrooma, z pomocą przychodzi DxO, które właśnie rozdaje za darmo program OpticsPro 11.

30.10.2017
12:27
dxo opticspro 11
REKLAMA
REKLAMA

Ostatnie zmiany wokół Lightrooma nie napawają optymizmem. Adobe tworzy od zera nowego Lightrooma CC, który obecnie jest bardzo wybrakowany, a dotychczasowy, pełnoprawny Lightroom przestał być sprzedawany w wersji pudełkowej. Do tego prawdopodobnie z czasem przestanie być wspierany, nawet jeśli w tej chwili Adobe twierdzi, że go nie porzuci.

To wszystko sprawia, że wielu profesjonalnych i półprofesjonalnych fotografów szuka alternatywy dla Lightrooma. Na szczęście rynek nie znosi próżni, a konkurencja istnieje. Ba! W wielu obszarach jest nawet lepsza, od rozwiązania Adobe.

Jeśli ty też szukasz alternatywy dla Lightrooma, sprawdź DxO OpticsPro 11, które właśnie jest rozdawane za darmo.

Aby uzyskać darmową kopię programu należy zostawić swojego maila na stronie DxO, a następnie pobrać instalator, który otrzymamy w mailu.

dxo opticspro 11 class="wp-image-617614"

Co właściwie dostajemy? Dożywotnią licencję na program DxO OpticsPro 11 w wersji Essential Edition. Warto w tym miejscu rozjaśnić ważną kwestię: promocja potrwa do końca listopada, ale oznacza to, że po tym czasie nie będzie można uzyskać klucza do programu. Jeśli skorzystasz z akcji przed tym terminem, otrzymasz instalator oraz klucz z licencją dożywotnią.

Program działa na komputerach z systemem Windows i macOS. Licencja pozwala na instalację na dwóch komputerach, przy czym możemy korzystać z programu równolegle w tym samym czasie. Ograniczenie jest tylko jedno: darmowego programu nie możemy zaktualizować do nowszej lub wyższej wersji.

DxO daje jednak kod rabatowy na zakup DxO OpticsPro w najwyższej wersji Elite Edition. Po skorzystaniu z promocji dostaniemy kupon, z którym kupimy program za 149 dol, zamiast za 199 dol.

Co potrafi DxO OpticsPro 11 Essential Edition?

Program służy do zarządzania zdjęciami i do wywoływania RAW-ów. Darmowa wersja Essential ma wszystko to, czego potrzebuje amator i półprofesjonalista. Nie znajdziemy tu jednak kilku najciekawszych rozwiązań z płatnej wersji programu, np. DxO ClearView do usuwania mgły ze zdjęć, nowego algorytmu odszumiającego DxO PRIME 2016 (jest tylko podstawowe odszumianie), usuwania moiry, czy wsparcia profili ICC. Pełna lista różnic znajduje się na stronie DxO.

Nawet darmowa wersja jest jednak bardzo zaawansowanym programem. Jeżeli stawiasz w nim pierwsze kroki, warto skorzystać z tutoriali przygotowanych przez DxO. Obszerny poradnik znajdziemy na Youtubie, w tym. np. 52-minutowy film dla osób stawiających pierwsze kroki w programie.

Nie po raz pierwszy DxO rozdaje swój program za darmo.

REKLAMA

To już tradycja, że przy premierze nowszej wersji DxO OpticsPro, producent udostępnia starszą za darmo.

Najnowsza wersja programu, która właśnie zadebiutowała, jest pewnym odrodzeniem serii. Program zmienił nazwę na DxO PhotoLab, a jedną z głównych nowości jest możliwość edycji poprzez narzędzie U-Point, czyli bardzo wygodną metodę maskowania, którą DxO przejęło wraz z zakupem pakietu Nik Collection. Najprawdopodobniej ta wersja programu będzie darmowa za rok.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA