REKLAMA

Wielka premiera Banku Pekao - nowe PeoPay. Pierwszy raz potwierdzimy przelew odciskiem palca

Nowe PeoPay to pierwsza aplikacja w Polsce wykorzystująca biometrię do potwierdzania transakcji. Pozwala ona na płacenie za granicą w obcej walucie (funty, euro, dolary, franki) oraz umożliwia płatność za zakupy internetowe bezpośrednio w telefonie. 

11.10.2017 08.52
Wielka premiera Banku Pekao – nowe PeoPay. Pierwszy raz potwierdzimy przelew odciskiem palca
REKLAMA
REKLAMA

Dotychczas Bank Pekao „rozpieszczał” swoich klientów dwiema aplikacjami. Były to Pekao24 do obsługi bankowości i PeoPay, która służyła przede wszystkim do płacenia. Ta druga przeznaczona jest zarówno dla klientów indywidualnych, jak i mikro firm. Dodatkowo niedawno Pekao wprowadził nowy system m.pekao24.pl, czyli webową wersję systemu transakcyjnego na komórki. Za jego pomocą można było m.in. wykonywać przelewy jednorazowe i doładowania, a także wymieniać waluty.

Teraz przyszedł czas na stworzenie jednej, głównej aplikacji, do której projektowania zaproszono klientów. Bank chwali się, że to sami klienci podczas testów wskazali najważniejsze cechy aplikacji do bankowości.

Jak prezentuje się nowe PeoPay?

Nową aplikację Pekao wyróżniają na rynku dwie rzeczy. Po pierwsze, to logowanie i autoryzacja przelewów oraz płatności internetowych do 200 zł przy pomocy odcisku palca. Po drugie, to wielowalutowość, czyli możliwość płacenia za granicą w obcej walucie czy płacenie za zakupy robione w telefonie, bez podawania kodów czy konieczności logowania się do bankowości internetowej.

Logować się do aplikacji można na trzy sposoby: odciskiem palca, czterocyfrowym PIN-em lub hasłem maskowanym. Później dostajemy dostęp do informacji o saldzie rachunku, ostatnich transakcjach i przelewach. Informacji jest niewiele, ale przecież właśnie o to chodzi - żeby mieć szybki dostęp do najważniejszych informacji.

Na ekranie pojawia się kółko i palcem możemy przejść do dowolnej części aplikacji - np. płatności zbliżeniowych czy płatności przez kod QR. Aparatem zeskanujemy nie tylko ten kod, ale również numer rachunku. Dzięki temu zapomnimy o żmudnym przepisywaniu ciągu cyferek.

 class="wp-image-607322"

Kolejny klik dzieli nas od graficznego podsumowania wydatków w danym miesiącu z podziałem na kategorie. Następnie możemy przejść do części transakcyjnej z dostępem do:

  • przelewów,
  • przelewów do ZUS oraz US,
  • lokat (przeglądanie, zakładanie i zrywanie),
  • produktów inwestycyjnych,
  • kart kredytowych i kredytów,
  • pożyczek (Klik Gotówka - na zdjęciu poniżej - zaciągnięcie pożyczki na 19 tys. zł trwało 10 sekund).
 class="wp-image-607331"

Bardzo ciekawie prezentuje się również wyszukiwarka, która na bieżąco podpowiada wyniki.

Wielowalutowość w PeoPay

Telefonem z aplikacją można zapłacić w terminalach zarówno w Polsce, jak i za granicą. Płacąc w Polsce, kwota zostanie ściągnięta z rachunku w złotówkach. To oczywistość. Co ciekawe, jeśli płacili będziemy w euro, dolarach, frankach szwajcarskich albo funtach, aplikacja automatycznie przełączy się na ten rachunek. Płatność zostanie zrealizowana bez dodatkowych opłat i prowizji za przewalutowanie. Rachunek w danej walucie można otworzyć w aplikacji i tam też go zasilać.

REKLAMA

Aplikacja jest dostępna zarówno dla klientów detalicznych, jak i mikro firm, mających telefon z iOS-em lub Androidem (płatności zbliżeniowe zadziałają tylko w tym drugim przypadku, nie jest obsługiwane Apple Pay i BLIK). Trafi ona do sklepów dziś o 11.

Pekao24 będzie funkcjonowało do końca tego roku dla klientów indywidualnych.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA