Biznes  / News

70 proc. kupujących na Allegro wolałoby, żeby kurier przyjechał wieczorem. I teraz przyjedzie

1205 interakcji
dołącz do dyskusji

Nie mogłeś odebrać przesyłki, bo kurier przywiózł ją do twojego domu, gdy byłeś w pracy czy na wykładach? Allegro wspólnie z DHL Parcel wprowadzi nową formę dostawy.

Sytuacja, w której kurier pojawia się pod naszymi drzwiami w niekorzystnym czasie, dotknęła chyba każdego klienta korzystającego z usług sklepów internetowych. W takiej sytuacji paczki trafiają często do ponownego dostarczenia i otrzymujemy je kolejnego dnia lub, jeżeli zależy nam na czasie, musimy udać się do siedziby firmy kurierskiej, operującej na peryferiach miasta.

Allegro i DHL Parcel wprowadzają usługę Kurier wieczór.

70 proc. klientów wolałoby odbierać paczki wieczorem - wynika z badań prowadzonych przez Allegro. 40 proc. rezygnuje z tej formy dostawy, bo kurier pojawia się w niewłaściwych godzinach. To dlatego wspólnie z DHL Parcel, firma wprowadza nową formę dostawy. Usługa Kurier wieczór kosztować będzie 12,24 zł przy przesyłkach o masie do 10 kg. Jeżeli ją wybierzemy zamówiony towar dotrze do nas między godziną 18 a 22.

Status przesyłki będzie widoczny w panelu "Moje zakupy" w serwisie. To ważne, bo ze wspomnianych wyżej badań wynika, że 90 proc. kupujących chce znać położenie swojej przesyłki.

Kurier wieczór ma być usługą dostosowaną do stylu życia Polaków.

Allegro podkreśla, że "Kurier wieczór" ma być pierwszą tego typu usługa na masową skalę, która "dostosowana jest do stylu życia Polaków". Co istotne będzie ona zintegrowana z panelem sprzedażowym Allegro.

Firmy sprzedające na Allegro będą miały możliwość łatwego wprowadzenia tej usługi, korzystając przy tym z atrakcyjnych warunków umowy ramowej z Allegro. Dokonaliśmy także daleko idącej integracji technologicznej z Allegro, która umożliwi wygodne śledzenie przesyłki - twierdzi Igor Caban z DHL Polska.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst