Gry  / News

7 nowych darmowych gier w Xbox Game Pass. W tym prawdziwa perełka - Super Street Fighter IV

Microsoft wywiązuje się ze swojej obietnicy sukcesywnego dodawania kolejnych tytułów do swojego „Netfliksa dla gier”. Teraz doszło ich aż siedem. W tym legendarna już bijatyka.

Do usługi Xbox Game Pass dorzucono siedem nowych gier. A właściwie, gwoli formalności, to te gry zostaną dorzucone i będą dostępne od początku przyszłego miesiąca. Tytuły są całkiem zacne. Niektóre z nich, to klasyki Xboksa, takie jak State of Decay czy Saint’s Row: Gat Out of Hell. Inne to klasyki wszystkich platform, jak chociażby rewelacyjny Super Street Fighter 4. Ale to nie koniec nowości.

Do obrotu zostaną wprowadzone karty podarunkowe Xbox Game Pass. Będzie więc można kupić komuś dostęp do usługi w ramach prezentu. Aktualnie dostępne są w sprzedaży karty podarunkowe na usługę Xbox Live Gold oraz karty przedpłacone na zakupy w Sklepie Microsoft. Do polskiej dystrybucji karty z Xbox Game Pass powinny trafić do końca tego roku.

Xbox Game Pass – jakie nowe gry?

Najważniejszą nowością wydaje się tu Super Street Fighter IV. To jedna z najlepszych gier walki wydanych w historii. W ramach Xbox Game Pass otrzymamy wersję na konsolę Xbox 360, która zadziała bez problemu również i na wszystkich urządzeniach z rodziny Xbox One. Gra sprawdzi się zarówno w trybie dla pojedynczego gracza, jak i (a może przede wszystkim) w trybie wieloosobowym. W szczególności polecam zabawę ze znajomym na dwa pady. I uprzedzam, że będzie potrzeba dużo cierpliwości, by opanować wszystkie ciosy i kombosy.

Drugą propozycją jest State of Decay, czyli klasyk zremasterowany na potrzeby konsol Xbox One. To survivalowa gra z otwartym światem, w której musimy przetrwać apokalipsę zombie, używając nie tylko swojej zręczności, ale również i kreatywności.

Trzecia propozycja to Saints Row: Gat Out of Hell. To epilog bardzo popularnej gry akcji Saints Row IV z otwartym światem, w którym ponownie wcielamy się w Johnny’ego lub Kinzie’ego. Naszym zadaniem, w którym pomogą nam supermoce obu bohaterów, jest pokonanie wszystkich Złych Gości i wielkiego bossa Szatana. To powinno być wystarczającą zachętą.

The Bug Butcher to dużo mniej skomplikowana gra arcade’owa, w której musimy – jak tytuł sugeruje – masakrować przeróżne robaki. Nie graliśmy jeszcze w tę produkcję, ale zapowiada się ona jako prosty, miły, odstresowujący przerywnik od bardziej ambitnych gier.

Costume Quest 2, choć to również tak zwana gra niezależna, wydaje się być znacznie ciekawszy. Chociażby dlatego, że pochodzi od kultowego już studia Double Fine. Naszym zadaniem w tej grze przygotowej jest uratowanie Halloween, któremu zagraża Zły Dentysta (tak, serio). Dużo fajnych zagadek i jeszcze więcej dobrego poczucia humoru.

Maltida Castilla EX – Cursed Castle to z kolei klasyczna platformówka w stylu retro. Złożona i bardzo trudna, przeznaczona jest przede wszystkim dla miłośników starych gier, którzy pamiętają czasy 50 podejść do przejścia jednego poziomu. Im lepiej nam pójdzie, tym lepsze zakończenie będzie miała gra.

Tower of Guns to z kolei prosta strzelanka FPS. Nie znamy niestety (jeszcze) tej gry, ale zapowiada się na całkiem miłą, radosną rozwałkę. Powinna też starczyć na długo, bo poziomy w niej generowane są losowo, a więc każde przejście będzie wyglądało zupełnie inaczej.

Co to jest Xbox Game Pass?

Xbox Game Pass to nowa, płatna usługa dla użytkowników sieci Xbox Live. Oferuje nielimitowany dostęp do ponad stu gier dla konsol Xbox One i Xbox 360 w cenie 30 złotych miesięcznie. Wydawcy, którzy już teraz dołączyli do programu, to między innymi 2K, 505 Games, Bandai Namco Entertainment, Capcom, Codemasters, Deep Silver, Focus Home Interactive, Sega, SNK Corporation, THQ Nordic GmbH, Warner Bros. Interactive Entertainment i oczywiście Microsoft Studios. W sumie w usłudze dostępnych jest już ponad 100 gier.

Dopóki abonament jest opłacony, każdą z gier możemy nieodpłatnie pobrać, zainstalować i grać w nią dowolną ilość czasu. Jeżeli przestaniemy płacić abonament, dostęp do gry zostanie zablokowany i należało będzie ją kupić lub przedłużyć abonament o kolejny miesiąc. Posiadacze przepustki xboksowej otrzymują też nowe, niższe ceny na gry i dodatki do nich: mogą liczyć na 20-procentową zniżkę na każdą pozycję, która kiedykolwiek pojawiła się na liście i 10-procentowe zniżki na wszystkie dodatki do niej. Wtedy staje się ona naszą własnością, nawet jeżeli zrezygnujemy z usługi. Xbox Game Pass nie wymaga posiadania opłaconego abonamentu na Xbox Live Gold.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst