Tech  / Artykuł

Doczekaliśmy się! Z abonamentu Legimi skorzystamy na czytnikach Kindle

526 interakcji
dołącz do dyskusji

Brak możliwości korzystania z abonamentu Legimi na czytnikach Kindle, był do tej pory sporym ograniczeniem dla miłośników ebooków w Polsce. Mamy dobrą wiadomość, wkrótce się to zmieni.

Rynek ebooków w Polsce jest specyficzny. Mamy do dyspozycji kilkanaście księgarń sprzedających książki w formatach .mobi i .epub. Dostępne są porównywarki cen ebooków. Na tabletach, smartfonach oraz czytnikach inkBook i PocketBook możemy zaś korzystać z abonamentu Legimi.

W tym otoczeniu rynkowym wielu czytelników wybiera czytniki Kindle. Dzieje się to trochę wbrew logice, bo oferta książek w języku polskim na platformie Amazon jest śladowa, by nie powiedzieć symboliczna. Sam używam czytnika Amazonu i trudno wyobrazić mi sobie przesiadkę na produkt innej firmy. Kupuję więc książki w księgarniach i korzystam z opcji Wyślij na Kindle. Nie jest to idealny model.

Tym bardziej cieszy, że Kindle przestanie być ograniczeniem dla osób, chcących korzystać z abonamentu Legimi. To dla firmy bardzo istotna kwestia, bo czytniki te stanowić mają 70 proc. urządzeń tego typu w naszym kraju.

Z abonamentu Legimi skorzystamy na Kindle'ach.

Rynek ebooków w naszym kraju nie jest może duży, ale jedno jest pewne: dostępność abonamentu Legimi na czytnikach Amazonu będzie rewolucją, nawet biorąc pod uwagę skalę. Legimi zresztą przyznaje, że miało świadomość, że kilka tysięcy osób, które na co dzień używają gadżetu produkowanego przez Amazon, nie ma dostępu do oferty.

Łatwo to wytłumaczyć. Z abonamentu Legimi można korzystać również na tabletach i smartfonach, ale duża część świadomych użytkowników wybiera czytniki, bo zapewniają one komfort czytania podobny do tradycyjnej książki. Jeżeli dodamy do tego wspomniany już fakt, że większość czytników stanowią Kindle, obraz staje się pełny. Według wyliczeń Legimi po rozszerzeniu oferty o kolejną rodzinę urządzeń dostęp do niej będzie miało 90 proc. posiadaczy czytników w naszym kraju.

Kindle ma ograniczenia, dlatego z abonamentu Legimi będzie można korzystać na czterech urządzeniach. Na czytnikach Amazonu będzie można przeczytać na start oferty ponad 5 tys. tytułów. Legimi zwraca uwagę, że jest to wstępny szacunek, bo swoje książki dołączają kolejni wydawcy.

Kiedy skorzystamy z oferty Legimi na Kindle?

Oferta jakich wydawnictwa będzie dostępna w Legimi na Kindle? Firma wymienia takich wydawców jak Albatros, Świat Książki, Fabryka Słów i HarperCollins. Żeby czytać książki na czytnikach Amazonu będziemy musieli wykupić abonament bez limitu za 32,99 zł miesięcznie lub jego droższą wersję oferującą również audiobooki za 39,99 zł.

I najważniejsze pytanie. Kiedy oferta będzie dostępna dla użytkowników czytników Amazonu? Firma podaje informację, że stanie się w ciągu najbliższych tygodni. Osoby zainteresowane ofertą mogą podać swój adres email, by w dniu startu otrzymać stosowną wiadomość. W tym celu powinny skorzystać z formularza na stronie www.legimi.pl/kindle.

Obecność Legimi na Kindle to świetna wiadomość.

Wielu miłośników ebooków marzy o swobodnym kupowaniu polskich książek w Amazonie. Póki co oferta jest bardzo ograniczona i prędzej znajdziemy w niej liczne przejawy rodzimego selfpublishingu, niż książki, które naprawdę chcemy przeczytać. Abonament Legimi zwiększy możliwości czytelników książek w wersji elektronicznej. Jego sukces zależy oczywiście od tego, jak wielu wydawców zaoferuje swoje pozycje w ten sposób.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst