Sprzęt  / News

7 najważniejszych zmian i nowości w iPhonie 8

Picture of the author

Jeśli przegapiliście prezentację najnowszej generacji telefonów Apple na żywo, przygotowaliśmy dla was krótką ściągę z najważniejszymi nowościami w iPhonie 8. Oto one.

iPhone 8 na pierwszy rzut oka nie różni się od swojego poprzednika. Ale nie martwcie się. To tylko pozory. Poniżej znajdziecie 7 powodów, dla których po raz kolejny warto będzie kupić (albo i nie) nowego iPhone'a

1. Nowe kolory

iPhone 8 dostępny będzie w trzech wersjach kolorystycznych. Srebrnej (silver), szarej (space grey) i różowozłotej (rose gold). Trzy wersje to dużo i niedużo. Zapewne za kilka miesięcy dojdzie jeszcze kolor czarny (jet black).

2. Nowy ekran

Do wyboru dostaniemy dwie wersje, jeśli chodzi o rozmiar przekątnej ekranu: 4,7" oraz 5,5". Najważniejszą informacją jest jednak to, że Apple "zaktualizowało" wyświetlacz Retina HD. Ten zamontowany w ósmej generacji ma zapewnić lepsze odwzorowanie kolorów i bogatszą paletę barw, w porównaniu do wersji montowanej w iPhoneach 7.

3. Nowy procesor

Nazwa nowej jednostki centralnej to A11 Bionic processor. Nowy, 64-bitowy CPU ma być od 20 do 70 proc. szybszy (zależnie od wykonywanej czynności) od swojego poprzednika - A10. Apple tradycyjnie nie zdradziło ilości pamięci operacyjnej.

4. Szklane plecki

iPhone 8 ze względu na szkło zamontowane po obu stronach będzie dość kruchym sprzętem. Co prawda Apple twierdzi, że szkło zamontowane z tyłu jest dodatkowo wzmacniane i jest najwytrzymalszym szkłem, używanym obecnie w smartfonach. Wszyscy jednak wiemy, że upadek z kilku metrów na twardą powierzchnię nadal sprowadza się do jednej wielkiej loterii.

5. Bezprzewodowe i szybkie ładowanie

Szklany tył obudowy jest jednak jak najbardziej uzasadniony. Dzięki niemu iPhone 8 może być ładowany bezprzewodowo. Na tę opcję fani Apple czekali od dawna. Tak samo, jak na funkcję szybkiego ładowania. I proszę, ta też pojawiła się w iPhonie 8.

6. Nowy aparat

Apple zdradził całkiem sporo na temat nowego aparatu. Na konferencji usłyszeliśmy m.in. o tym, że nowa matryca (12 Mpx) ma radzić sobie lepiej z odwzorowaniem kolorów na zdjęciu. W skrócie: ma być jeszcze lepiej.

7. Bluetooth 5.0

Nowa wersja Bluetooth może nie wywołuje efektu wow, ale za to była bardzo potrzebna. Szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że iPhone 8 nie ma złącza jack - BT 5.0 pozwoli na bezprzewodową transmisję sygnału audio w wysokiej jakości. Do tego nikt nie powinien narzekać na czterokrotnie zwiększony zasięg i dwukrotnie większą przepustowość w porównaniu do poprzedniej wersji interfejsu BT.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst