REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Motoryzacja

BMW dopłaci do twojego nowego samochodu. Ale musisz wybrać... ekologicznie

17 tys. zł dofinansowania dla kupujących nowe modele BMW i 8 tys. zł dla tych, którzy wolą jednak coś z oferty Mini - takie oferty ma BMW Group dla osób decydujących się na zakup ekologicznych pojazdów. 

04.09.2017
12:58
bmw EcoBonus
REKLAMA
REKLAMA

Nie chodzi tutaj jednak wyłącznie o samochody elektryczne i hybrydowe. W programie EcoBonus uwzględnione są również pojazdy napędzane silnikami spalinowymi, które spełniają normę Euro 6. Zgodnie z deklaracją BMW, dofinansowanie przysługuje więc zarówno kupującym elektryczne i3, hybrydowe Mini Countryman, jak i 520d z silnikiem wysokoprężnym pod maską. W sumie do wyboru są 102 odmiany modeli BMW i 29 wariantów Mini.

BMW EcoBonus - jak to dokładnie działa?

Niemiecki producent chce w ramach swojej akcji dopłat nagrodzić osoby, które zdecydują się zrezygnować ze swoich starszych samochodów, które nie spełniają najnowszych norm emisji zanieczyszczeń. Z tego też powodu na rabat w wysokości 17 tys. zł w przypadku modeli BMW i 8 tys. zł w przypadku Mini mogą liczyć ci, którzy w salonie zostawią swój stary samochód - spełniający, odpowiednio, najwyżej normę Euro 4 lub Euro 5.

Program EcoBonus rusza już od tego miesiąca we wszystkich salonach BMW w całej Polsce i będzie trwał do końca roku.

Jeśli hybryda od BMW, to jaka?

Oferta nie dotyczy wyłącznie hybryd, ale i te można brać pod uwagę, szczególnie że BMW oferuje je w przypadku sporej części modeli. Hybrydowe warianty znajdziemy m.in. w serii 2 (225xe iPerformance), 3 (330e iPerformance), 5 (530e iPerformance), 7 (740e iPerformance), X (X5 xDrive40e iPerformance) i oczywiście w serii "i" (i8).

W przypadku samochodów elektrycznych nie ma aż takiego wyboru. Dostępny jest tylko jeden - i3, który niedawno doczekał się odświeżenia, wraz z którym oprócz zwykłego i3 w ofercie pojawił się mocniejszy i3s.

Oczywiście do obiecanych przez BMW "102" wariantów sporo jeszcze brakuje - pozostałe pozycje objęte dopłatami w ramach EcoBonus zajmują modele, których emisja CO2 nie przekracza 130 g/km.

Kto jeszcze oferuje podobne programy?

Podobny program, również trwający do końca tego roku, zaprezentował pod koniec sierpnia Mercedes. W jego przypadku również trzeba zostawić w salonie (albo zezłomować) stary samochód, który nie spełnia już nowoczesnych norm, po czym zdecydować się na zakup samochodu z nowoczesnym silnikiem spalinowym lub napędem hybrydowym.

W zamian za to otrzymujemy premię w wysokości 9000 zł netto (w przypadku zakupu nowego Mercedesa) lub 5000 zł netto (w przypadku zakupu elektrycznego Smarta).

REKLAMA

Przy czym patrząc na to, co dzieje się poza granicami Polski, niedługo podobne propozycje powinny zaprezentować też inne marki.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA