REKLAMA

Oto odświeżone BMW i3. Teraz możesz je kupić również... w wersji sportowej

Tak, elektryczny samochód od BMW, o gracji pudełka na kółkach, doczekał się wersji usportowionej. Ale to nie koniec zmian.

BMW i3, czego by nie mówić o jego wyglądzie i cenie, jest jednym z najciekawszych samochodów elektrycznych dostępnych w Polsce. Jest również jednym z popularniejszych elektryków nie tylko w Europie, lecz także globalnie. Co nowego wnosi drobny lifting po 4 latach od wprowadzenia do produkcji?

29.08.2017 09.20
bmw i3
REKLAMA

Z zewnątrz wielkich zmian nie uświadczymy. Przednie światła LED są teraz standardem, słupek A lakierowany jest na czarno, a chromowana listwa ciągnąca się niemal do końca samochodu ma dodawać autu charakteru.

 

REKLAMA

Nieznacznie przemodelowano także front samochodu oraz jego tył, choć zmiany są w najlepszym przypadku czysto kosmetyczne – jak chociażby chromowana listwa przebiegająca w poprzek całego tyłu pojazdu.

 

BMW chwali się również tym, że wszystkie światła z przodu nowego i3 są w pełni LED-owe. Nawet kierunkowskazy.

 

W palecie lakierów pojawiły się przy okazji dwa nowe kolory – Melbourne Red oraz Imperial Blue.

 

Najważniejszą nowością jest jednak wprowadzenie nowej, usportowionej odmiany modelu i3 – wersji i3s.

 

BMW i3s oferuje moc na poziomie 184 KM (standardowa wersja: 170 KM) i moment obrotowy równy 270 Nm (standardowo: 250 Nm). Nie oczekujmy jednak osiągów z segmentu supersamochodów – od 0 do 100 km/h i3s przyspiesza w 6,9 s (7,3 dla wersji standardowej). Na jednym ładowaniu przejedziemy realnie około 200 km (280 km według NEDC, 300 km dla wersji standardowej). Podobnie jak standardowa wersja, także i i3s dostępny będzie opcjonalnie z tzw. range extenderem, oferującym do 150 km dodatkowego zasięgu.

 

REKLAMA

i3s to jednak nie tylko mocniejszy silnik elektryczny. Ustawiono je na obniżonym o 10 mm, sportowym zawieszeniu, zmieniono wygląd przedniego zderzaka, poszerzono nadkola i koła, a także zmieniono kilka detali we wnętrzu. Wprowadzona przy okazji liftingu listwa nad bocznymi oknami jest w i3s czarna.

 

Premiera nowego i3 i i3s planowana jest na przyszły miesiąc, podczas targów we Frankfurcie. Debiut w salonach ma nastąpić w listopadzie tego roku.

 

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA