REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Już nawet Bill Gates porzucił mobilnego Windowsa. Ale nadal nie chce iPhone'a

Gajeś i Gates. Skoro oni odeszli od mobilnego Windowsa, to odeszli już chyba wszyscy. Proszę zgasić światło. 

26.09.2017
21:16
Już nawet Bill Gates porzucił mobilnego Windowsa. Ale nadal nie chce iPhone’a
REKLAMA
REKLAMA

Naprawdę lubiłem system Windows Phone. Tak jakoś szczęśliwie trafiłem na średniopółkową Nokię 1320, która przypadła mi do gustu bardziej, niż flagowe Lumie kolegów i spędziliśmy razem wspaniałe półtora roku. Telefon jak telefon, ale bardzo polubiłem dostarczony z nią system operacyjny. Windows Phone pomimo swojego "ubóstwa" urzekał przywiązaniem do detali, konwencją stylistyczną czy oryginalnym pomysłem na kafelki, który odróżniał go od ikon konkurencji.

Wyglądało to u mnie tak, nawet dzisiaj się w mojej ocenie broni:

 class="wp-image-597536"

Oficjalne pożegnanie systemowi zgotowałem już prawie rok temu.

W grudniu 2016 roku napisałem, że nie widzę już absolutnie żadnych szans żeby Windows cokolwiek osiągnął na smartfonach. I nie napisałem też niczego odkrywczego, to nie była prognoza, a stwierdzenie faktu.

Choć z gadżeciarskiej ciekawości zamierzam kupić iPhone'a X, parę miesięcy temu - cały czas jeszcze w ramach prognozy - uznałem, że Android wygrał. Że może iOS nie jest w złej sytuacji i jego losy na pewno potoczą się mniej tragicznie, niż w przypadku mobilnego Windowsa, ale moim zdaniem Android został globalnym hegemonem i swoją przewagę będzie wyłącznie powiększał. Z tego też powodu uważam za dość zrozumiałą i logiczną decyzję, by samemu trwale wiązać się z tym ekosystemem i w niego "inwestować". Taki też mam plan, a wyjaśniam, bo i paru czytelników pytało - kupuję iPhone'a z ciekawości, ale nadal mam zamiar kompletować urządzenia wyposażone w Androida i na pewno nie opuszczam tego systemu.

Czy Bill Gates myśli podobnie?

Tego nie wiem, należy pamiętać, że legendarny szef Microsoftu ma przecież "swoją historię" z Apple. Ale w wieściach CNBC dość znamienne jest, że w Microsofcie już nikt nawet nie próbuje udawać, że przed mobilnym Windowsem jest jakakolwiek przyszłość.

REKLAMA

Gates nadmienił, że korzysta Androida, ale również z bardzo dużej liczby aplikacji Microsoftu. Zapytany przez dziennikarza o smartfon konkurencyjnej firmy, stanowczo odpowiedział "Nie, z iPhone'a nie".

*Grafika tytułowa: Bill Gates w serialu South Park

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA