REKLAMA

Legendarny czołg Pudel w WoT. Twórcy oddają piękny hołd warszawskim Powstańcom

Do World of Tanks trafi pierwszy polski czołg, jak poinformowało nas studio Wargaming. To nie przypadek, że ten dodatek do gry pojawia się właśnie dziś. Niestety, na razie tylko w wersji na komputery osobiste.

02.08.2017 10.14
World of Tanks polski czołg Pantera Pudel
REKLAMA
REKLAMA

Dokładnie 73 lata temu Powstańcy Warszawscy zdobyli niemiecki czołg Pantera. I dokładnie od dziś posiadacze pecetowej wersji World of Tanks mogą go wykorzystać w wirtualnych bitwach. Pudel, bo tak została nazwana przez bojowników Pantera, brał udział w licznych operacjach w sierpniu 1944 i w nieoceniony sposób wspomógł walczących w stawianiu oporu wrogowi.

W samej grze World of Tanks czołg Pantera „Pudel” jest pojazdem średnim VI poziomu i wyróżnia się dobrą celnością działa oraz prędkością poruszania się. Ponadto, twórcy gry przywiązali dużą wagę do detali historycznego malowania kadłuba i elementów charakterystycznych.

Pudel, w zależności od pakietu który wybierzemy (te różnią się dodatkowymi punktami doświadczenia, stopniem wyszkolenia załogi i innymi parametrami), kosztuje od 15,20 euro do 39,99 euro.

To nie koniec. Pantera „Pudel” w World of Tanks to również fizyczny model czołgu, dla chętnych.

Wraz z polską firmą Cobi produkującą klocki, studio Wargaming przygotowało również fizyczny model czołgu. Składa się on z 450 klocków i ma 11 cm wysokości, 12,5 cm szerokości i 28,5 cm długości.

REKLAMA
World of Tanks polski czołg Pantera Pudel class="wp-image-581881"

Nic dziwnego, że twórcy World of Tanks poświęcili swoją uwagę historii Polski. Polacy stanowią bowiem – jak przyznaje sam Wargaming – jedną z najliczniejszych i najbardziej aktywnych społeczności wirtualnych czołgistów. Od momentu premiery World of Tanks doczekało się ponad 90 aktualizacji o nową zawartość (mapy, czołgi, tryby gry, rozwiązania technologiczne, itp.) i jest obecnie jedną z najpopularniejszych gier na świecie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA