TP-Link Neffos X1 Lite może być nowym królem smartfonów do 500 zł

Lokowanie produktu

Wśród telefonów do 500 zł bardzo zagęszcza się konkurencja - na szczęście coraz lepszymi propozycjami. Teraz wylądował w nim TP-Link Neffos X1 Lite, który oferuje znacznie więcej, niż mogłaby na to wskazywać jego cena.

18.08.2017 13.11
TP-Link Neffos X1 Lite - ciekawa propozycja za mniej niż 500 zł

Dodatkowo producent przygotował promocję, w której po zarejestrowaniu zakupu klienci mogą dostać w prezencie głośnik Bluetooth Groovi Ripple lub power bank 6700mAh z serii Vivid. Teraz przyjrzyjmy się jednak w szczegółach temu, co do zaoferowania ma X1 Lite.

Solidne wykonanie

X1 Lite został wykonany z plastiku stylizowanego na szczotkowane aluminium. Na krawędziach znajdziemy zakrzywione szkło 2,5D, którego jestem ogromnym fanem. Dzięki jego zastosowaniu telefon wygodniej trzyma się w ręce. Tu jednak nie powinniśmy mieć problemów z jego obsługą nawet jedną ręką.

 class="wp-image-585078"

5-calowy ekran IPS

Ekran ma rozdzielczość HD i obsługuje podwójne tapnięcie do wybudzenia. To ciekawe rozwiązanie, jeśli w jakiejś sytuacji wygodniej jest nam sięgnąć palcem do ekranu, niż szukać przycisku odblokowywania. Ten standardowo znajduje się po lewej stronie w towarzystwie przycisków regulacji głośności.

Ekran będzie czuły na nasz dotyk nawet jeśli założymy rękawiczki. Teraz możemy się tym nie przejmować, ale zimą w czasie oczekiwania na przyjazd autobusu podziękujemy sobie z przeszłości.

Pod ekranem znajdziemy trzy dotykowe przyciski, dzięki czemu nie będziemy tracili części wyświetlacza na czarną belkę.

 class="wp-image-585079"

Czytnik linii papilarnych na pleckach

Niewiele telefonów w segmencie poniżej 500 zł oferuje nam zabezpieczenie prywatności w postaci czytnika. Obsłuży on 5 zapisanych odcisków i posłuży jako spust migawki do wykonania selfie.

Jeśli już przy selfie jesteśmy, to przednia kamera wyposażona jest w szerokokątny obiektyw i matrycę 5 Mpix. Część klientów zapewne ucieszy również tryb odmładzający, który redukuje niedoskonałości skóry i wygładza cerę.

 class="wp-image-585082"

Tylny aparat 13 MPix z przysłoną f/2.0

Dodatkowo aparat wyposażony jest w dwie przydatne opcje. Pierwsza, Real-Time Night, zadba o jakość zdjęć przy słabych warunkach oświetleniowych, a druga PDAF (Phase Detection Auto Focus) będzie miała na celu jak najlepsze uchwycenie poruszających się obiektów.

 class="wp-image-585085"

8-rdzeniowy MediaTek

Bardzo dobrze jest w środku. Dotychczas w tym segmencie królowały 4-rdzeniowe procesory, ale teraz TP-Link postanowił podkręcić tempo. Do dyspozycji użytkowników oddany zostanie procesor MTK MT6750 ( 4 rdzenie Cortex-A53 1.5GHz i 4 rdzenie Cortex-A53 1.0GHz) wspierany przez układ graficzny ARM mali-T860MP2 520MHz i 2 GB RAM.

Swoje dane zapiszemy zaś we wbudowanej pamięci o pojemności 16 GB. Będziemy mogli ją rozszerzyć kartami SD do 128 GB.

 class="wp-image-585087"

DualSIM i Android 7.0

Bardzo wygodnym rozwiązaniem dla osób, które dużo podróżują, jest możliwość skorzystania z dwóch kart sim. Wówczas jedna z nich pochodzi z kraju, gdzie się akurat znajdujemy, a druga zapewnia nam dostępność pod standardowym numerem.

Obie karty obsłuży Android w najnowszej wersji - 7.0 Nougat. To ważne ze względu na szybkość działania i bezpieczeństwo.

 class="wp-image-585066"

499 zł i 24-miesięczna gwarancja door-to-door

W tym segmencie X1 Lite może być propozycją nie do pobicia, choć z takimi werdyktami musimy zaczekać do pierwszych testów. Telefon dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych - szarej i złotej.

*Materiał powstał we współpracy z marką Neffos

Lokowanie produktu
Najnowsze