Bankowość  / News

Świetna wiadomość dla klientów mBanku. Od dziś mogą założyć Profil Zaufany bez wychodzenia z domu

181 interakcji
dołącz do dyskusji

Od dzisiaj klienci mBanku mogą bez wychodzenia z domu założyć profil zaufany ePUAP. Koniec ze staniem w kolejkach w urzędzie. 

Profil Zaufany, czyli powiązana z naszą osobą i zweryfikowana cyfrowo tożsamość honorowana przez państwowe systemy administracji publicznej to wspaniała rzecz. Jeśli tak jak ja, na samą myśl o staniu w urzędowych kolejkach dochodzicie do wniosku, że sprawa, którą chcieliście załatwić w zasadzie nie jest taka ważna, zapewne prędzej czy później taki profil sobie założycie.

Profil zaufany jest już dostępny dla klientów mBanku.

mbank profil zaufany
Założenie Profilu Zaufanego ePUAP w mBanku odbywa się w kilku prostych krokach.

Klienci mBanku mogą to zrobić już dzisiaj. Cała procedura zajmuje dosłownie kilka minut. mBank tym samym dołączył do grona banków oferujących możliwość założenia profilu zaufanego bez konieczności wizyty w urzędzie lub placówce banku.

W pełni darmowy podpis elektroniczny pozwala na załatwianie spraw urzędowych online. Daje możliwość elektronicznego podpisywania wniosków, deklaracji i logowania się do państwowych platform takich jak portal podatkowy, ePUAP czy PUE ZUS.

mbank profil zaufany
System poprosi nas o podanie powyższych danych i...

Klienci mBanku mogą kontaktować się z administracją publiczną z użyciem tego samego hasła i loginu, którymi posługują się podczas logowania do swojego konta bankowego. Nie ma potrzeby tworzenia i zapamiętywania odrębnych danych dostępowych.

mbank profil zaufany
...to w zasadzie wszystko. Koniec ze staniem w kolejkach w polskich urzędach.

Nasi klienci to specyficzna grupa, która do samodzielnego realizowania operacji bankowych online przywykła już lata temu. Z chęcią też korzystają z udostępnianych przez nas możliwości kontaktu z administracją państwową, co pokazała popularność  wniosku o wypłatę świadczenia w programie Rodzina 500+, wdrożonego w ubiegłym roku. Mamy nadzieję, że udostępnienie profilu zaufanego spotka się z równie dobrym przyjęciem – tłumaczy Daniel Pindor, odpowiedzialny za wdrożenie profilu zaufanego w mBanku.

Do czego przydaje się Profil Zaufany?

Dzięki niemu, w polskich urzędach załatwić można już ponad 100 spraw. Te najważniejsze i najbardziej popularne to m.in.

  • Składanie wniosków o wydanie nowego dowodu osobistego,
  • Sprawdzanie aktualnej liczby punktów karnych
  • Wyrabianie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego
  • Rejestracja działalności gospodarczej
  • Składanie dokumentów rozliczeniowych w ZUS i US
  • Wnioski o wydanie dokumentów, takich jak odpisy aktów małżeństwa, zaświadczenia o niekaralności, wypisy z księgi wieczystej etc.

I to wszystko bez wychodzenia z domu. Samo założenie Profilu Zaufanego w mBanku zajmuje dosłownie kilka minut i w większości sprowadza się do klikania w przycisk "dalej".

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst