REKLAMA

Odrobina czystego Androida dla każdego. Google uwolnił kolejną aplikację

Jeśli marzy ci się czysty Android na smartfonie z nakładką producenta, dziś jest twój szczęśliwy dzień. Google udostępnił właśnie kolejną aplikację dla wszystkich, którzy chcą mieć taki system, jak Google przykazał.

15.08.2017 10.49
Kontakty Google dla wszystkich. Każdy może mieć "czystego" Androida
REKLAMA
REKLAMA

Na przestrzeni ostatnich dwóch-trzech lat Google sukcesywnie dbał o to, by doświadczenie Androida mogło być dla każdego z użytkowników takie samo. Skoro nie udało się osiągnąć tego poprzez walkę z fragmentacją systemu, to gigant z Mountain View próbuje to osiągnąć udostępniając swoje autorskie aplikacje wszystkim tym, którzy korzystają ze smartfonów z nakładką producenta.

I tak do Wiadomości, Zdjęć, Aparatu, Google Launchera i wielu innych dołączyła kolejna aplikacja – Kontakty Google.

Aplikacja Kontaktów była dostępna w Sklepie Play od dawna – ale tylko dla smartfonów z linii Nexus i Pixel. Teraz każdy może ją pobrać na swój telefon i cieszyć się jednolitą, spójną estetyką czystego Androida.

Kontakty Google dostępne dla wszystkich. class="wp-image-584176"

Dlaczego warto pobrać aplikację Kontakty?

Przede wszystkim dlatego, że w wielu smartfonach manager kontaktów jest a) paskudny wizualnie b) kompletnie nieintuicyjny w obsłudze. Kontakty Google prezentują się bardzo elegancko, a do tego są proste w obsłudze i – co jeszcze ważniejsze – integrują się z resztą ekosystemu automatycznie. Kontakty synchronizują się z przeglądarką, a także - jeśli wciąż mamy taką potrzebę - możemy zsynchronizować je z kartą SIM.

 class="wp-image-584177"

Jeśli więc korzystasz z telefonu z Androidem, Gmaila/Inboxa, a może jeszcze trzymasz się dzielnie konta na Google+ - wszystkie informacje będziesz miał w jednym miejscu.

Czysty Android dla każdego

Na koniec krótki poradnik, jak z każdego telefonu zrobić niemal „czystego” Androida:

Do tego możemy dołożyć także inne aplikacje Google’a, które znajdziemy w Sklepie Play, zależnie od upodobań. Kontakty nie są pierwszą aplikacją, która uprzednio była dostępna tylko na Nexusach i Pikselach - aby upodobnić do nich swój smartfon możemy pobrać też m.in. aplikację zegara czy nawet kalkulatora. Po ich instalacji otrzymujemy spójny wizualnie i funkcjonalnie system, działający i wyglądający lepiej od większości nakładek producenta.

Sam od kilku lat podmieniam usługi producentów usługami Google’a i bardzo sobie chwalę ich sposób działania.

REKLAMA

Oczywiście, ten kij ma dwa końce: za spójność i wygodę płacimy pewnym uzależnieniem od Google’a i ogromnymi ilościami danych przesyłanymi na serwery giganta.

Jeśli nie jest to dla was problemem, to aplikacje Google’a mogą okazać się doskonałymi zamiennikami kalekich niekiedy usług producentów telefonów.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA