REKLAMA

Do Biedronki trafi laptop za 399 zł. Podpowiadamy, czy warto go kupić

W najbliższy poniedziałek (14.08) do sklepów Biedronka trafi miniaturowy laptop Kiano SlimNote 10.1 kosztujący zaledwie 399 zł. Przeanalizowaliśmy jego specyfikację i sprawdziliśmy, czy warto go kupić.

11.08.2017 12.46
Kiano SlimNote 10.1 to laptop z Biedronki za 399 zł. Czy warto go kupić?
REKLAMA
REKLAMA

Warto pamiętać, że jest to bardzo mały i lekki komputer. Mierzy 185 x 278 x 18 mm przy masie 931 g. Jeśli chodzi o ekran, mówimy o 10,1-calowym wyświetlaczu o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli. Mały rozmiar i szczegółowość ekranu niestety nie zwiastują dużego komfortu pracy. Nie cieszy też obecność matrycy typu TN, która jest najgorszym możliwym ekranem dostępnym na rynku, zapewniającym kiepskie odwzorowanie barw i słabe kąty widzenia.

Nie zachwycają również inne elementy specyfikacji.

Kiano SlimNote 10.1 to laptop z Biedronki za 399 zł. Czy warto go kupić? class="wp-image-583625"

Procesor Intel Atom Z3735G współpracuje z zaledwie 1 GB pamięci DDR3 oraz 32 GB pamięci flash. To za słabe komponenty, by Windows 10 mógł działać płynnie. Wychodzę z założenia, że nie warto nawet zastanawiać się nad kupnem sprzętów wyposażonych w mniej niż 2 GB RAM-u.Wydajność takiego sprzętu może nie być wystarczająca nawet do podstawowych zadań, takich jak praca biurowa oraz konsumpcja multimediów. Z drugiej strony należy jednak docenić obecność akumulatora o pojemności 6000 mAh, który powinien wystarczyć na przynajmniej 5 godzin pracy. To naprawdę dobry czas, zwłaszcza jak na tę półkę cenową.

Czy warto kupić Kiano SimNote 10.1 z Biedronki?

 class="wp-image-583626"

Specyfikacja laptopa może nie powala, ale… czy w tej cenie można było się spodziewać czegokolwiek lepszego? Absolutnie nie. Dlatego osoby, które szukają komputera z najniższej półki cenowej mogą się na niego zdecydować, pomimo jego licznych wad.  W tej cenie znalezienie innego nowego laptopa jest praktycznie niemożliwe.Jeżeli jednak macie możliwość dołożenia kilku stówek, polecam to zrobić i wybrać tani model poleasingowy lub kosztujący 699 zł Kiano SlimNote 14.1 2 GB RAM. Miałem okazję korzystać z tego drugiego komputera i muszę przyznać, że jest lepszy od swojego młodszego brata pod absolutnie każdym względem.

REKLAMA

Pamiętajcie, że chytry płaci dwa razy.

Niebawem może okazać się, że nawet mało wymagający użytkownik Kiano SlimNote 10.1 będzie nim rozczarowany i konieczne będzie kupienie kolejnego, znacznie droższego komputera. Dlatego sugerowałbym od razu wybrać lepszy laptop i nie narażać się na ewentualne problemy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA