REKLAMA

Huawei Mate 10 oficjalnie na filmie. Wiemy, jaki będzie miał aparat

Huawei Mate 10 w końcu został zaprezentowany na oficjalnym wideo. Dowiadujemy się z niego, że nowy smartfon firmy będzie wyposażony w podwójny aparat przygotowany we współpracy z firmą Leica.

22.08.2017 10.02
Huawei Mate 10 znalazł sie na oficjalnym filmie wideo
REKLAMA
REKLAMA

Huawei ponownie zdecydował się na zastosowanie dwóch różnych matryc. Podstawowa to kolorowa matryca 12 megapikseli, zaś druga to monochromatyczna matryca o rozdzielczości 20 megapikseli. Mate 10 będzie w związku z tym wspierał takie funkcje jak wybieranie punktu rozmycia już po zrobieniu zdjęcia oraz bezstratny podwójny zoom. Niestety Chińczycy nie pochwalili się jasnością obiektywu. Najprawdopodobniej parametr ten wyniesie przynajmniej F/1.8, jak w Huawei P10 Plus.

Huawei Mate 10 został zaprezentowany na oficjalnym wideo. Nowy smartfon ponownie będzie miał podwójny aparat przygotowany we współpracy z firmą Leica. class="wp-image-585772"

Niestety trailer nic nie mówi o innych cechach smartfona. Mimo to już trochę wiemy na jego temat za sprawą prezesa Huawei, Richarda Yu. Przy okazji ogłoszenia wyników firmy za pierwszą połowę 2017 roku rzucił on rękawicę Apple’owi. Stwierdził, że Huawei Mate 10 będzie zdecydowanie potężniejszym urządzeniem od nadchodzącego iPhone’a. Produkt Apple ma wyprzedzić m.in. pod względem czasu pracy bez podłączania do gniazdka, szybkości ładowania, jakości zdjęć i będzie miał prawdziwie bezramkowy wyświetlacz.

Huawei większość swoich nowych funkcji prezentuje właśnie jesienią.

To w kolejnych smartfonach z serii Mate debiutują nowe procesory, generacje aparatów oraz inne nowoczesne rozwiązania. Można zatem spodziewać się, że Mate 10 będzie napędzany przez zupełnie nowy procesor Kirin 970, wyposażony w cztery wydajne rdzenie Cortex-A73, cztery energooszczędne Cortex-A53 oraz GPU Mali G71MP12. Układ ten będzie współpracował z 6 GB RAM-u oraz 64 GB pamięci wewnętrznej, którą będzie można rozszerzyć za pomocą kart microSD.

Huawei Mate 10 powinien obsługiwać też wszystkie najnowsze standardy łączności, takie jak Wi-Fi 802.11 ac, Bluetooth 5.0, LTE z agregacją sieci, Dual SIM oraz NFC. Telefon ma też oferować 6,1-calowy wyświetlacz o rozdzielczości QHD, ale dzięki bezramkowej konstrukcji powinien być zamknięty we względnie kompaktowej obudowie. Dodatkowo nowy smartfon ma zostać wyposażony w spory akumulator o pojemności 4000 mAh.

To wszystko, co na razie wiemy o Huawei Mate 10.

REKLAMA

W najbliższych tygodniach prawdopodobnie pojawi się więcej informacji dotyczących nadchodzącego sztandarowego modelu od Huawei. Z kolei wszystkie dane na temat tego urządzenia zostaną ujawnione za niespełna dwa miesiące, w dniu jego premiery, która odbędzie się 16 października w Monachium. Mogę już potwierdzić, że będę obecny na tym wydarzeniu, więc wszystko o Huawei Mate 10 będziecie mogli znaleźć na łamach Spider’s Web.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA