REKLAMA

Poznaliśmy datę premiery Huawei Mate 10. Jest na co czekać

Właśnie poznaliśmy datę premiery smartfonu Huawei Mate 10. Najnowszy telefon chińskiego producenta zadebiutuje już 16 października w Monachium.

16.08.2017 15.51
Huawei Mate 10 - poznaliśmy datę premiery nowego flagowca Chińczyków
REKLAMA
REKLAMA

Informacja ta pochodzi najprawdopodobniej z zaproszenia wysłanego do mediów technologicznych. Oprócz miejsca i daty premiery można na nim zauważyć slogan “Meet the device worth waiting for”, czyli “Poznaj urządzenie, na które warto czekać”. Wygląda na to, że za dwa miesiące Huawei wypuści prawdziwą petardę. Tak przynajmniej wynika z nielicznych oficjalnych informacji temat Mate'a 10.

Wszystkie pochodzą od Richarda Yu, prezesa Huawei, który przy okazji ogłoszenia wyników firmy za pierwszą połowę 2017 roku uchylił rąbka tajemnicy. Powiedział co nieco na temat nowego smartfona, jednocześnie rzucając rękawicę Apple’owi. Stwierdził bowiem, że Huawei Mate 10 będzie zdecydowanie potężniejszym urządzeniem od nadchodzącego iPhone’a. Ma oferować dłuższy czas pracy, technologię szybkiego ładowania, bezramkowy wyświetlacz oraz podwójny aparat nowej generacji, wykonujący lepsze zdjęcia.

Huawei Mate 10 ma być lepszym produktem od nowego iPhone'a. Czy tak będzie w rzeczywistości?

Jest to bardzo możliwe, ponieważ Huawei większość swoich nowych funkcji prezentuje właśnie jesienią. To w kolejnych smartfonach z serii Mate debiutują nowe procesory, generacje aparatów oraz inne nowoczesne rozwiązania. Tak naprawdę analizując specyfikację Huawei Mate 10 będzie można łatwo dowiedzieć się, jakim smartfonem będzie następca Huawei P10, który zostanie zaprezentowany dopiero na początku przyszłego roku, zapewne w okolicy targów Mobile World Congress w Barcelonie.

Zaproszenie na premierę Huawei Mate 10. class="wp-image-584463"

Niestety to wszystko, co na pewno wiemy na temat Huawei Mate 10.

Cała reszta informacji, to nieoficjalne przecieki, których prawdziwości nie da się potwierdzić. Można się z nich dowiedzieć, że sercem Huawei Mate 10 zostanie procesor Kirin 970 z łącznie ośmioma rdzeniami Cortex-A73 i Cortex-A53 oraz GPU Mali G71MP12. Będzie on współpracował z 6 GB RAM-u oraz 64 GB pamięci wewnętrznej. Telefon ma też mieć 6,1-calowy wyświetlacz o rozdzielczości QHD, ale dzięki bezramkowej budowie powinien być zamknięty w kompaktowej obudowie. Dodatkowo Huawei Mate 10 ma zostać wyposażony w duży akumulator o pojemności 4000 mAh.

REKLAMA

Zapewne w najbliższych tygodniach pojawi się znacznie więcej informacji na temat Huawei Mate 10.

Być może nawet zobaczymy jego zdjęcia. Znając życie, Chińczycy sami będą stopniowo ujawniać te materiały. W ten sposób zechcą choć trochę odciągnąć uwagę mediów od nadchodzących sprzętów konkurencji, takich jak Samsung Galaxy Note 8 oraz nowe iPhone’y. Wówczas zbierzemy wszystkie wiarygodne dane i zestawimy je ze sobą. Póki co jednak nie mamy więcej wiarygodnych informacji na temat Huawei Mate 10. Musimy uzbroić się w cierpliwość.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA