REKLAMA

Można już zamawiać Essential Phone - wyjątkowy telefon z gwarancją aktualizacji Androida przez 2 lata

Na stronie essential.com można już zamówić preorder ze smartfonem Essential Phone. Ceny zaczynają się od 699 dol., a kończą na 749 dol. Szef firmy obiecał, że wysyłka czarnego telefonu będzie realizowana w kilka dni. Czyżby koniec opóźnień?

17.08.2017 15.52
Można już zamawiać Essential Phone - wyjątkowy telefon z dwuletnimi aktualizacjami Androida
REKLAMA
REKLAMA

Essential Phone jest jednym z najgorętszych telefonów 2017 roku. Powodów takiego stanu rzeczy jest kilka.

Za jego stworzeniem stoi Andy Rubin, czyli ojciec systemu operacyjnego Google Android, który jakiś czas temu odszedł z firmy i działa na własną rękę. Owocem kilku lat pracy ma być właśnie Essential Phone, czyli idealny smartfon.

Essential Phone jest wyjątkowy m.in. dlatego, że urządzenie zamknięto w tytanowej obudowie, dzięki czemu jest bardzo wytrzymałe.

Można już zamawiać Essential Phone - wyjątkowy telefon z dwuletnimi aktualizacjami Androida class="wp-image-584756"

Dodatkowo funkcjonalność smartfona możemy rozszerzać za pomocą modułów, a pierwszym modułem jest najmniejsza na świecie kamera 360 stopni, którą podpina się do telefonu. Kamerę można kupić w zestawie z urządzeniem, jednak cena jest wtedy wyższa. Co kilka miesięcy na rynku mają się pojawiać kolejne moduły, które będzie można dokupić.

Informacją, która ucieszy wielu użytkowników Androida jest fakt, że producent zapowiedział, iż przez dwa lata będzie aktualizował Essential Phone do najnowszych wersji Androida.

Natomiast przez trzy lata będą pojawiały się aktualizacje bezpieczeństwa, które łatają luki i rozwiązują problemy, ale nie wprowadzają już nowych funkcji.

Nie obyło się bez problemów

Premiera urządzenia opóźniała się tak bardzo, że wielu potencjalnych klientów zaczęło już tracić nadzieję, że Essential Phone kiedykolwiek ujrzy światło dzienne. Urządzenie zaprezentowano 30 maja, a sprzedaż miała wystartować 30 czerwca. Minął jednak czerwiec, minął lipiec, jesteśmy za połową sierpnia, a telefonu nie ma.

Można już zamawiać Essential Phone - wyjątkowy telefon z dwuletnimi aktualizacjami Androida class="wp-image-584757"

Wiele wskazuje na to, że koniec czekania jest bliski. Wczoraj firma zapowiedziała, że wysyłka urządzeń (w czarnej wersji kolorystycznej) wystartuje w ciągu 7 dni, a dzisiaj uruchomiono witrynę, na której można zamawiać smartfony.

REKLAMA

Na stronie essential.com dostępne są dwie opcje: smartfon Essential Phone w cenie 699 dol. oraz zestaw Essential Phone z modułem kamery 360 stopni za 749 dol. Druga opcja jest na swój sposób dobrą okazją, bo przed aktualną promocją pakiet ten wyceniono 898 dol.

Jedyny problem jest taki, że urządzenie nie będzie dostępne - przynajmniej na razie - ani w Polsce, ani w Europie. Sprzedaż wystartuje wyłącznie w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA