REKLAMA

Veturilo ułatwia życie. Mieszkańcy Warszawy wkrótce wypożyczą rowery... elektryczne

System wypożyczania rowerów miejskich Veturilo wzbogaci się o nowe pojazdy. Oprócz klasycznych jednośladów będzie można wypożyczyć rowery elektryczne w Warszawie.

30.08.2017 14.17
Elektryczne Veturilo
REKLAMA
REKLAMA

Veturilo jest platformą do wypożyczania rowerów, z której mogą skorzystać mieszkańcy Warszawy. Rowery miejskie od Nextbike są bardzo popularne, a firma chwali się 11 mln wypożyczeń i 550 tys. użytkowników w stolicy. Veturilo stale się rozwija, a już jutro na wybranych stacjach pojawią się rowery elektryczne.

Elektryczne Veturilo w Warszawie udostępnione zostanie za darmo.

Pilotażowy program startuje już 31 sierpnia 2018 roku. Elektryczne Veturilo od tego dnia będą mogli wypożyczyć wszyscy chętni. W mieście pojawi się 100 rowerów z akumulatorami i uruchomionych zostanie 10 stacji, na których rowery będą ładowane podczas postoju.

Przez pierwsze dwa tygodnie wypożyczanie rowerów elektrycznych nie będzie wymagało uiszczania opłat. Mieszkańcy Warszawy i osoby odwiedzające stolicę Polski będą mogły sprawdzić za darmo, czy jazda na takim wehikule im się podoba przez pierwszą godzinę od wypożyczenia pojazdu.

Po upłynięciu dwóch tygodni korzystanie z rowerów elektrycznych będzie płatne. Elektryczne Veturilo ma być nieznacznie droższe niż wypożyczenie zwykłego roweru. Bezpłatnie będzie można korzystać z roweru przez 20 minut. Kolejne 40 minut wiąże się kosztem 6 zł, a druga i kolejne godziny będą kosztować 14 zł.

Rowery elektryczne w Veturilo ucieszą przede wszystkim osoby, które przemieszczają się po terenie o sporym nachyleniu.

Rowery z wbudowanymi akumulatorami w ramach Veturilo są świetną wiadomością. Elektryczne Veturilo nie jeździ samo, ale przemieszczanie się wymaga nieco mniej wysiłku, niż pedałowanie na zwykłym dwukołowcu. Pojazdy będą szybciej przyspieszały, a opór pedałów będzie mniejszy.

W pierwszej kolejności z elektrycznych rowerów miejskich będą mogli skorzystać warszawiacy, ale Nextbike prowadzi już rozmowy z przedstawicielami władz innych miast.

Przedstawiciele firmy Veturilo zauważyli, że są w Warszawie trasy (np. między Powiślem a Traktem Królewskim), które użytkownicy pomijają ze względu na strome podjazdy. Rowery wspomagające siłę mięśni energią elektryczną idealnie się tam sprawdzą.

Elektryczne Veturilo - 10 stacji ładowania w okolicy Skarpy Warszawskiej.

Niestety rowerem elektrycznym, chociaż na jednym ładowaniu można przejechać do 70 km, nie będzie można pojechać na razie z jednego końca miasta na drugi. Użytkownicy muszą zwrócić jednoślad na jednej z 10 stacji, ponieważ tylko tam będzie możliwość naładowania akumulatorów.

Po 5 stacji, na których można wypożyczyć i zwrócić Elektryczne Veturilo, znalazło się u podnóża i na górze Skarpy. Pozostaje mieć nadzieję, że rowery tego typu spodobają się mieszkańcom Śródmieścia, a Nextbike zdecyduje się na rozmieszczenie większej liczby stacji ładowana w innych dzielnicach.

Wypożyczanie roweru elektrycznego ma wyglądać podobnie jak w przypadku zwykłych rowerów. Warto tylko przed jazdą sprawdzić stan naładowania akumulatora sygnalizowany przez diody - 5 świecących się lampek to 100 proc. naładowania. Przez pierwsze dni użytkownikom pomocy udzielać będą pracownicy Nextbike.

Lista miejsc, w których można wypożyczyć i oddać Elektryczne Veturilo:

REKLAMA
  • Stacja Sowia (Mariensztat);
  • Stacja Karowa - Wybrzeże Kościszkowskie (przy szpitalu);
  • Centrum Nauki Kopernik (przy istniejącej stacji);
  • na ul. Topiel (przy istniejącej stacji);
  • stacja Wioślarska-Ludna (w pobliżu Mostu Poniatowskiego);
  • na Miodowej nad Aleją Solidarności (w pobliżu istniejącej stacji);
  • na Krakowskim Przedmieściu przy Karowej;
  • na Traugutta przy Krakowskim Przedmieściu (obok istniejącej stacji);
  • na Świętokrzyskiej w pobliżu Nowego Światu (w pobliżu istniejącej stacji);
  • na Placu Trzech Krzyży (obok istniejącej stacji).

Uwaga! Elektrycznego roweru nie będzie można zwrócić na przepełnionej stacji. W przypadku, gdy stacja na którą chcieliśmy dojechać nie będzie miała wolnych elektrozamków... trzeba będzie nadłożyć drogi i pojechać do innej.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA