Sprzęt  / News

Xiaomi wprowadza średniaka z aparatem godnym flagowca. To może być hit

118 interakcji
dołącz do dyskusji

Już za kilka dni, 26.07.2017 r., odbędzie się konferencja prasowa, na której zostanie zaprezentowany system operacyjny MIUI 9 oraz smartfon Xiaomi Mi5X. Nowy telefon najprawdopodobniej będzie modelem ze średniej półki, w którym znajdzie się aparat ze sztandarowego modelu Xiaomi Mi6.

Oznacza to, że po wprowadzeniu Xiaomi Mi6 poprzednia seria smartfonów będzie nadal rozwijana. Według nieoficjalnych informacji Xiaomi Mi5X ma być przystępnym cenowo urządzeniem oferującym świetne możliwości fotograficzne. Telefon ma zostać wyposażony w podwójny aparat o rozdzielczości 12 megapikseli.

Będzie on wyposażony w matryce Sony IMX386 oraz Samsung S5K3M3. Duet ten zadebiutował w sztandarowym Xiaomi Mi6 kilka miesięcy temu. Obecność podwójnego aparatu zwiastuje zastosowanie funkcji podwójnego zoomu oraz rozmywania tła. Xiaomi Mi5X spodoba się też fanom selfie, ponieważ przedni aparat będzie miał matrycę z rozdzielczością 16 megapikseli.

Pozostała część specyfikacji prezentuje się całkiem standardowo.

Telefon najprawdopodobniej będzie miał 5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości FullHD (401 ppi), a także dosyć wydajny oraz energooszczędny procesor Qualcomm Snapdragon 625 wspierany przez 4 GB RAM. Spekuluje się też na temat pojawienia się modelu wyposażonego w układ Snapdragon 660, który jest bezpośrednim następcą modelu 625 i cechuje się większą wydajnością oraz mniejszym zużyciem energii.

Xiaomi Mi5x

Oprogramowaniem zarządzającym Xiaomi Mi5X ma być MIUI 9, czyli zupełnie nowa wersja systemu operacyjnego od Xiaomi. Niestety nie wiemy o niej praktycznie nic poza tym, że ma wprowadzić do wszystkich smartfonów Xiaomi funkcję pracy na wielu oknach, która do tej pory była dostępna tylko w modelu Mi Max 2. Pozostałe możliwości tego oprogramowania poznamy dopiero 26 lipca 2017 r., podczas konferencji prasowej.

Xiaomi Mi5X ma kosztować 1999 juanów, czyli około 1100 zł.

Jeżeli sprzęt ten kiedykolwiek trafi do Polski, jego cena będzie zapewne wyższa. Xiaomi Mi6 w Chinach kosztuje bowiem 2499 juanów. Jego cena w chińskich sklepach to 1600 zł, zaś w polskich 2000 zł. Idąc tym tropem, Xiaomi Mi5X powinno udać się zamówić z Państwa Środka za ponad 1200 zł, zaś w Polsce koszt tego telefonu wyniósłby około 1600 zł.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst