REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Xiaomi Mi6 w Polsce - relacja z premiery i orientacyjna data rozpoczęcia sprzedaży

Xiaomi Mi6 oficjalnie w Polsce! Niestety, minie jeszcze trochę czasu, nim będziemy mogli go kupić.

07.07.2017
15:20
Xiaomi Mi6 w Polsce – relacja z premiery i orientacyjna data rozpoczęcia sprzedaży
REKLAMA

Pracownicy Xiaomi nie wiedzą, kiedy dokładnie smartfon będzie u nas dostępny, ale mają nadzieję, że stanie się to jeszcze w trzecim kwartale tego roku. W rozmowie padł nieoficjalny termin – początek roku szkolnego.

 

REKLAMA

Na każdym z rynków, gdzie Chińczycy chcą mocniej zaznaczyć swoją obecność, zwykle wchodzą w partnerstwo z największym dystrybutorem. W Polsce jest to ABC Data.

Co ciekawe, Polacy pomogą Xiaomi w wejściu na litewski rynek w najbliższych miesiącach. To tylko jeden z przykładów ekspansji Chińczyków, którzy w drugim kwartale 2017 roku przekazali do dystrybucji 23,16 mln telefonów na całym świecie. To 70% wzrost w porównaniu z poprzednim kwartałem.

 

A jakie są moje pierwsze wrażenia?

Kiedy pierwszy raz wziąłem Xiaomi Mi6 w rękę pomyślałem: „Co za maleństwo!”. Mimo dużych ramek u góry i dołu obudowy, Mi6 jest zdecydowanie mniejszy, niż konkurencyjne flagowce. Obok widzicie zestawienie z HTC U11.

 

Ten telefon zdecydowanie może trafić w gusta przeciwników phabletów, jakimi stały się najmocniejsze telefony.

Ma od nich przede wszystkim mniejszy ekran – tylko 5,15″. Panel ma rozdzielczość FullHD.

 

Telefon jest też stosunkowo cienki – 7,45 mm.

Po zaprezentowanej stronie znajduje się również wysuwana tacka na dwie karty nanoSIM. Nie jest to jednak slot hybrydowy, więc nie zastąpimy jednej z nich kartą SD.

 

Xiaomi Mi6 trzyma się bardzo wygodnie dzięki zaokrąglonym krawędziom. Tym razem nie tylko po bokach, jak w Mi5, ale również z góry i dołu.

 

U dołu mamy port USB-C (nie ma wyjścia słuchawkowego) i dwie maskownice, z czego tylko jedna skrywa głośnik. Dolny przetwornik gra jednak równocześnie z głośnikiem do rozmów, jak w iPhonie 7.

 

Przycisk blokady ekranu znajduje się po prawej stronie. Nieco nad nim umieszczone są przyciski zmiany głośności.

 

Nad działaniem całości czuwa Android 7.1 ubrany w autorską nakładkę MIUI 8.2.

Nowa, dziewiąta wersja ich nakładki powinna ujrzeć światło dzienne jeszcze przed 16 sierpnia.

 

Xiaomi Mi6 wyposażony też jest w dwa aparaty – jeden do portretów i jeden do krajobrazów.

 

Przełączać się pomiędzy nimi możemy małą niebieską ikonką, którą na zdjęciu obok możecie zauważyć po prawej stronie wyświetlacza. Następuje to bardzo szybko, a efekty w trybie portretowym są doskonałe: postaci są ostre, a tło pięknie rozmazane.

 

REKLAMA

Ile Xiaomi Mi6 może kosztować w Polsce?

W Chinach na rożnych promocjach może go nabyć już za mniej niż 1500 zł (+opłaty na granicy), co jest bardzo atrakcyjną ceną. Pamiętajmy jednak, że w razie usterki musimy wysłać smartfon na gwarancję do Chin.

 

Polska cena nie jest jak na razie znana. Można jednak obstawiać (mając w pamięci ubiegłą generację), że wyniesie ona ok. 2 tys. zł, co może ostudzić portfele fanbojów Xiaomi. W takiej cenie nabyć można bowiem LG G6. Ma on co prawda nieco słabszy procesor (Snapdragon 821 zamiast 835), ale stoi za nim o wiele bardziej rozpoznawalna marka.

 

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA