REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Oprogramowanie
  3. Tech
  4. Technologie

Masz komputer z tym Atomem? Na aktualizację Windows jeszcze poczekasz

Zbliżamy się do premiery Fall Creators Update dla Windows 10. Tymczasem pewna część z nas nadal nie otrzymała poprzedniej aktualizacji, jaką była Creators Update. Co gorsza, te osoby jeszcze sobie poczekają.

Windows 10 Creators Update
REKLAMA
REKLAMA

Mechanizm Windows Update już od dawna nie jest relatywnie prostym mechanizmem do pobierania w bezpieczny sposób plików z nowymi wersjami systemu Microsoftu. To zaawansowane narzędzie, które na podstawie sprzętu, jaki posiadamy i zainstalowanego oprogramowania, decyduje czy i jakie łatki zastosować.

Ten mechanizm nadal nie oferuje pewnej grupie użytkowników aktualizacji Creators Update. Zamiast tego oferuje wyłącznie łatki związane ze stabilnością i bezpieczeństwem dla poprzedniej wersji Windows 10, nazywanej aktualizacją rocznicową. Skąd te opóźnienia?

Microsoft wskazał grupę winowajców. Windows 10 Creators Update na Atomie, a raczej jego konkretnych modelach, nie będzie działać poprawnie.

Nie jest to jedyny sprzęt, z powodu którego aktualizacja Creators Update została wstrzymana dla wybranej grupy użytkowników. Microsoft postanowił jednak wskazać właśnie ją z uwagi na fakt, że użytkownicy tych sprzętów coraz częściej i na własną rękę ową aktualizację ręcznie wymuszają. Nie powinni tego robić.

System Windows 10 Creators Update nie jest (jeszcze) kompatybilny z następującymi procesorami:

  • Atom Z2760,
  • Atom Z2520,
  • Atom Z2560,
  • Atom Z2580.

Są to procesory instalowane w wybranych niedrogich laptopach i tabletach sprzed 3-4 lat. Microsoft zapewnił, że urządzenia z tymi układami otrzymają aktualizację, po tym jak uda się dla nich stworzyć odpowiednie sterowniki. Nad którymi już pracuje wspólnie z Intelem i producentami sprzętu z tymi procesorami.

Innymi słowy, nie wymuszajmy aktualizacji, jeżeli nie mamy takiej potrzeby. Microsoft podchodzi do łatania swoich systemów odpowiedzialnie, dlatego też owa aktualizacja nie jest oferowana, a zarazem poprzednia wersja Windows 10 nadal jest łatana, zarówno jeśli chodzi o bezpieczeństwo, jak i stabilność pracy.

REKLAMA

Tymczasem Windows 10 Fall Autumn Creators Update coraz bliżej.

Nowa aktualizacja rozwojowa dla Windows 10 ma się pojawić w trzecim kwartale bieżącego roku. Co zabawne, głupio brzmiąca nazwa zaczyna Microsoftowi sprawiać coraz więcej problemów. Fall w wielu anglojęzycznych krajach to nie jesień, a upadek. Zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w krajach na południowej półkuli ziemskiej. Microsoft zmienił nazwę tej aktualizacji w tych regionach na Autumn Creators Update. Najwyraźniej zapominając, że w takiej Australii trzeci kwartał bieżącego roku to wiosna…

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA