REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Masz komputer z tym Atomem? Na aktualizację Windows jeszcze poczekasz

Zbliżamy się do premiery Fall Creators Update dla Windows 10. Tymczasem pewna część z nas nadal nie otrzymała poprzedniej aktualizacji, jaką była Creators Update. Co gorsza, te osoby jeszcze sobie poczekają.

18.07.2017
13:47
Windows 10 Creators Update
REKLAMA
REKLAMA

Mechanizm Windows Update już od dawna nie jest relatywnie prostym mechanizmem do pobierania w bezpieczny sposób plików z nowymi wersjami systemu Microsoftu. To zaawansowane narzędzie, które na podstawie sprzętu, jaki posiadamy i zainstalowanego oprogramowania, decyduje czy i jakie łatki zastosować.

Ten mechanizm nadal nie oferuje pewnej grupie użytkowników aktualizacji Creators Update. Zamiast tego oferuje wyłącznie łatki związane ze stabilnością i bezpieczeństwem dla poprzedniej wersji Windows 10, nazywanej aktualizacją rocznicową. Skąd te opóźnienia?

Microsoft wskazał grupę winowajców. Windows 10 Creators Update na Atomie, a raczej jego konkretnych modelach, nie będzie działać poprawnie.

Nie jest to jedyny sprzęt, z powodu którego aktualizacja Creators Update została wstrzymana dla wybranej grupy użytkowników. Microsoft postanowił jednak wskazać właśnie ją z uwagi na fakt, że użytkownicy tych sprzętów coraz częściej i na własną rękę ową aktualizację ręcznie wymuszają. Nie powinni tego robić.

System Windows 10 Creators Update nie jest (jeszcze) kompatybilny z następującymi procesorami:

  • Atom Z2760,
  • Atom Z2520,
  • Atom Z2560,
  • Atom Z2580.

Są to procesory instalowane w wybranych niedrogich laptopach i tabletach sprzed 3-4 lat. Microsoft zapewnił, że urządzenia z tymi układami otrzymają aktualizację, po tym jak uda się dla nich stworzyć odpowiednie sterowniki. Nad którymi już pracuje wspólnie z Intelem i producentami sprzętu z tymi procesorami.

Innymi słowy, nie wymuszajmy aktualizacji, jeżeli nie mamy takiej potrzeby. Microsoft podchodzi do łatania swoich systemów odpowiedzialnie, dlatego też owa aktualizacja nie jest oferowana, a zarazem poprzednia wersja Windows 10 nadal jest łatana, zarówno jeśli chodzi o bezpieczeństwo, jak i stabilność pracy.

REKLAMA

Tymczasem Windows 10 Fall Autumn Creators Update coraz bliżej.

Nowa aktualizacja rozwojowa dla Windows 10 ma się pojawić w trzecim kwartale bieżącego roku. Co zabawne, głupio brzmiąca nazwa zaczyna Microsoftowi sprawiać coraz więcej problemów. Fall w wielu anglojęzycznych krajach to nie jesień, a upadek. Zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w krajach na południowej półkuli ziemskiej. Microsoft zmienił nazwę tej aktualizacji w tych regionach na Autumn Creators Update. Najwyraźniej zapominając, że w takiej Australii trzeci kwartał bieżącego roku to wiosna…

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA