REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Motoryzacja

Tesla nabiera rozpędu. W tym roku może paść kolejny rekord

Tesla nabiera rozpędu. I w tym przypadku nie chodzi mi o nowe możliwości modelu S, ale o tempo dostarczania nowych, elektrycznych samochodów swoim klientom.

04.07.2017
19:25
tesla samochody
REKLAMA
REKLAMA

Zanim zaczniecie oceniać same liczby, ustalmy, co Tesla rozumie przez „dostarczone do klienta”. Termin ten oznacza samochód odebrany fizycznie przez klienta, z całą papierologią. Do raportu zatem nie załapały się egzemplarze, za które zapłacono, ale nie zostały jeszcze odebrane. A teraz przejdźmy  do samych liczb.

Przez ostatnie 3 miesiące na drogach pojawiło się ponad 20 tysięcy nowych Tesli.

Drugi kwartał 2017 r. to całkiem udany okres dla Tesla Motors. Przez ostatnie trzy miesiące Tesla wydała 22 tys. nowych samochodów swoim klientom. Na tę liczbę składa się 12 tys. Modeli S i 10 tys. Modeli X. W porównaniu z tym samym okresem z 2016 r. Tesli udało się zwiększyć tę statystykę o 53 proc. Coraz więcej ludzi chce jeździć elektrykiem.

Ponad 80 tys. samochodów elektrycznych do końca roku

tesla samochody class="wp-image-576046"

O ile oczywiście wszystko pójdzie zgodnie z planem. W pierwszej połowie tego roku Tesla wydała swoim klientom 47 100 nowych samochodów. Jeśli do końca roku uda utrzymać się to tempo, firma Elona Muska pobije rekord, który padł w zeszłym roku i wynosił 76 tys. dostarczonych samochodów.

W drugim kwartale 2016 r. Tesla borykała się z problemem brakujących akumulatorów do swoich samochodów. W czerwcu jednak udało się sprostać zapotrzebowaniu i w drugiej połowie 2016 r. wszystko szło już gładko.

Przedstawiciele firmy zapewniają, że w tym roku nie ma mowy o podobnych problemach. Oprócz liczby samochodów fizycznie odebranych przez klientów, wzrosła też liczba wyprodukowanych egzemplarzy. Przez ostatnie 3 miesiące Tesla wyprodukowała 25 708 egzemplarzy.

Udało się wyeliminować również większość problemów produkcyjnych, które jeszcze w zeszłym roku sprawiały problemy właścicielom Modelu X.

Statystyki poprawi dodatkowo nadchodzący Model 3

REKLAMA
tesla model 3 class="wp-image-480902"

Wiemy już bowiem, że 30 pierwszych klientów, którzy zamówili ten samochód, otrzyma go 28 lipca. A więc za niecały miesiąc. Pierwsze modele trójki zjadą z taśmy montażowej już w ten piątek.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA