REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Motoryzacja

Koniec czekania. Pierwsza Tesla Model 3 powstanie w tym tygodniu

Pierwszy egzemplarz jeszcze w tym tygodniu, pierwszy odbiór przez klientów jeszcze w tym miesiącu - Tesla Model 3 nareszcie przestaje być tylko zapowiedzią, a staje się faktycznym produktem.

03.07.2017
9:32
tesla model 3
REKLAMA
REKLAMA

Jeśli jednak zarezerwowaliście "Trójkę" i liczycie na to, że wsiądziecie do niej jeszcze w lipcu, musicie... cóż, mieć sporo szczęścia, albo uzbroić się jeszcze w odrobinę cierpliwości.

Zapowiedziany w 2014 roku, a zaprezentowany 2 lata później samochód powstawać będzie bowiem początkowo bardzo powoli. W lipcu (a dokładnie 28.) swoje zamówienia odbierze, na specjalnej imprezie, zaledwie 30 klientów. Sierpień nie będzie pod tym względem o wiele lepszy - auta trafią do kolejnych 100 osób. Biorąc pod uwagę fakt, że lista rezerwacji ma ponad 400 tys. pozycji, nie są to przesadnie dobre wiadomości.

Tempo produkcji wyraźnie podniesione zostanie natomiast we wrześniu - w tym miesiącu z taśm produkcyjnych ma zjechać kolejne 1500 egzemplarzy. W grudniu produkcja ma już wynosić 20 tys. sztuk miesięcznie.

Realizacja wszystkich dotychczasowych rezerwacji może więc zająć Tesli sporo czasu. Musk zresztą uprzedzał, że jeśli ktoś do tej pory nie zajął swojego miejsca w kolejce, będzie musiał na Model 3 poczekać naprawdę długo.

Bez zbędnych opcji.

Co ciekawe, mimo tak bliskiej premiery, na stronach Tesli wciąż nie odnajdziemy w pełni działającego konfiguratora Modelu 3. Nie jest on jednak przesadnie potrzebny - według deklaracji firmy, początkowo "Trójka" nie będzie oferować zbyt wielu dodatkowych opcji. Klient będzie mógł wybrać kolor lakieru, a także wzór i rozmiar felg. To tyle.

REKLAMA

Kolejne opcje mają zostać dodane z czasem. W ten sposób Tesla chce uniknąć problemów, która sama zapewniła sobie przy okazji premiery Modelu X. W jego przypadku udostępnienie większości opcjonalnych dodatków od razu spowodowało skomplikowanie, a w konsekwencji i opóźnienie w produkcji.

Model 3, a także następne samochody Tesli, mają być teraz na początku oferowane wyłącznie w wersji bazowej. Dopiero po dopracowaniu takiego podstawowego zestawu do perfekcji rozpocznie się stopniowe dodawania kolejnych opcji.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA