REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Biznes

Samsung notuje kolejny rekord finansowy. Wyniki firmy przerosły najśmielsze oczekiwania

Firma Samsung pobiła właśnie rekord, jeśli chodzi o zysk operacyjny zanotowany w drugim kwartale 2017 r. Przekroczył on wszystkie oczekiwania analityków.

07.07.2017
16:22
Rekordowe wyniki finansowe Samsung
REKLAMA
REKLAMA

Zanim przejdziemy do liczb, musicie pamiętać o tym, że zysk operacyjny (EBIT) to zysk liczony przed odliczeniem podatków, odsetek i innych opłat. Niemniej jednak, wynik Samsunga nadal jest bardzo imponujący.

Rekordowe wyniki finansowe Samsunga.

W drugim kwartale br. na konta koreańskiej firmy wpłynęło 12,11 mld dol. W porównaniu do tego samego okresu z poprzedniego roku, mówimy tu o 72 proc. wzroście. Wynik ten zaskoczył analityków, którzy spodziewali się, że zysk operacyjny za ostatni kwartał będzie o 780 mln dol. niższy.

Nadzwyczajne zyski Samsung w dużej mierze zawdzięcza swoim układom pamięci.

Wzrost cen układów RAM miał bezpośredni wpływ na zyski Koreańczyków. Do tego w najbliższych latach popyt na układy pamięci wzrośnie jeszcze bardziej. Jest to spowodowane rosnącą liczbą rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji i przetwarzaniu danych w chmurze.

Technologie te wymagają ogromnej mocy obliczeniowej, w tym dużej ilości RAM-u. Samsung więc już teraz może zacierać ręce z myślą „będzie jeszcze lepiej”. Koreańczycy zresztą zapowiedzieli już potężne inwestycje w produkcję swoich układów pamięci, matryc i wyświetlaczy mobilnych.

Nie zapominajmy też o nadchodzącej premierze Samsunga Note 8.

Do rosnących zysków ze sprzedaży RAM-u i OLED-ów, już niedługo dojdą również wpływy ze sprzedaży najnowszego przedstawiciela marki Galaxy – Samsunga Note 8. Premiera smartfona odbędzie się już w przyszłym miesiącu,

REKLAMA

Z tak dobrymi wynikami finansowymi, Samsung może spać spokojnie. Nawet pożar, który wybuchł kilka miesięcy po premierze Note’a 7 nie był w stanie poważnie zagrozić Koreańczykom. Nie zapominajmy też, że pod wieloma względami Samsung jest absolutnym numerem jeden.

Jeśli na przykład prognozy dotyczące rynku VR się sprawdzą i stanie się on o wiele bardziej dochodowy, niż ma to miejsce teraz, Samsung jest już na to przygotowany. Żaden inny producent smartfonów nie jest w stanie konkurować swoją ofertą z Gear VR i dostępem do aplikacji ze sklepu Oculus Store.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA