Gry  / News

Dwie świetne gry akcji w PlayStation Plus w sierpniu: Just Cause 3 i Assassin’s Creed: Freedom Cry

Picture of the author

Sierpień zapowiada się na kolejny dobry miesiąc dla abonentów usługi PlayStation Plus. Za darmo zagramy w Just Cause 3 i jedną z odsłon Assassin’s Creed.

Przez całe długie miesiące PlayStation Plus nie miało dobrej passy. Przez wiele miesięcy dostawaliśmy w abonamencie dostęp do dość przeciętnych tytułów z pierwszej ligi,lub do mniej znanych tytułów niezależnych.

Owszem, dobre indyki z pewnością są warte uwagi, ale z każdym rokiem czasu na granie robi się coraz mniej. Nie starcza go nawet na najlepsze tytuły AAA oceniane na 10/10, a co dopiero na mniejsze produkcje z półki 7/10.

Na szczęście od kilku miesięcy nie mamy powodów do narzekań na PS Plus. Abonenci dostali bezpłatny dostęp do przegenialnych Life is Strange i Until Dawn, do udanych Tales from the Borderlands i Game of Thrones: A Telltale Series, jak i do świetnych platformówek Tearaway Unfolded i LittleBigPlanet 3.

Sierpień będzie równie dobrym miesiącem. Zagramy w Just Cause 3 i Assassin’s Creed: Freedom Cry.

Just Cause 3 to jedna z najciekawszych gier akcji ostatnich lat. Ten tytuł ogram z dużą chęcią, ponieważ nie miałem jeszcze okazji tego zrobić. Nasz specjalista od gier - Szymon Radzewicz - mocno poleca grę, zachwalając otwarty świat i ogrom możliwości dotarcia do celu.

Jak pisał Szymon w swojej recenzji Just Cause 3:

W Just Cause 3 gram od kilkunastu dni. Mimo tego, wykonałem zaledwie cztery misje fabularne. (…) Co w takim razie robię? Bawię się w rewolucjonistę! Kawałek po kawałku, wyrywam kraj ze szponów typowego dyktatora, który robi wszystko, aby mnie powstrzymać. Wysyła wojsko, czołgi, śmigłowce, a nawet odrzutowce i krążowniki sunące po wodzie.

Assassin’s Creed: Freedom Cry to z kolei samodzielny dodatek do AC: Black Flag, jednej z najlepszych odsłon serii o cichych zabójcach. Bohaterem historii jest czarnoskóry Adewale, pierwszy oficer okrętu Jackdaw. Akcja dzieje się 15 lat po wydarzeniach z Black Flag, a w tym czasie Adewale sam został asasynem. Gra ponownie pozwala wrócić na rajskie scenerie Karaibów.

Posiadacze PlayStation 3 zagrają w Snake Ball i Super Motherload.

Obie gry to platformówki. Pierwszą można uznać za trójwymiarowy remake klasycznego Węża, a druga to gra logiczno-zręcznościowa, w której operujemy machiną wiertniczą na Marsie. Nie są to tak głośne tytuły, jak sierpniowe gry dla posiadaczy PS4, ale trudno się temu dziwić. PlayStation 3 ma przecież coraz mniejszą bazę użytkowników.

Jak co miesiąc, są także dwie gry dla posiadaczy konsoli przenośnej PS Vita. Tym razem są to Downwell i Level 22.

Wszystkie sierpniowe gry trafią do sklepu PS Store 1. sierpnia. Nie zapomnijcie przypisać ich do konta!

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst