REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Zmiany w PlayStation Plus. Od sierpnia spore podwyżki cen

Jeżeli chcesz przedłużyć członkostwo PS Plus, lepiej zrób to już w ciągu miesiąca. Począwszy od 31. sierpnia, ceny pójdą w górę.

28.07.2017
11:41
Cena PlayStation Plus: od sierpnia spore podwyżki
REKLAMA
REKLAMA

Sierpień będzie kolejnym dobrym miesiącem w PS Plus. Sony udostępni subskrybentom usługi dwa świetne tytuły, czyli Just Cause 3 i Assassins Creed: Freedom Cry. Niestety sierpień będzie też ostatnim miesiącem, w którym zagramy w pełne wersje gier płacąc dotychczasową stawkę za abonament.

Cennik PS Plus idzie w górę.

Z dniem 31 sierpnia 2017 wchodzi nowy cennik abonamentu PS Plus. Oto zmiany:

  • cena roczna zmieni się ze 195 zł na 240 zł,
  • cena kwartalna zmieni się z 78 zł na 100 zł,
  • cena miesięczna zmieni się z 27 zł na 33 zł.

Jak widać, podwyżka jest spora, bo cena wzrośnie o ok. 23 proc. Najmniej korzystnie wypada podwyżka planu kwartalnego, w którym cena wzrośnie aż o 28 proc.

Co z dotychczasowym abonamentem?

Jeżeli masz wykupiony abonament PS Plus na kwartał lub miesiąc, a twoje subskrypcja będzie obejmowała też wrzesień i kolejne miesiące, oczywiście nie obowiązują cię wyższe opłaty.

Nowy cennik nie działa wstecz, więc Sony nie pobierze dodatkowej opłaty za abonament, który kupiłeś wcześniej w niższej cenie.

Jeśli planujesz przedłużyć członkostwo, bardziej opłaci ci się dokupienie abonamentu przed końcem sierpnia.

Nie wszyscy o tym wiedzą, ale członkostwo PS Plus można przedłużyć nie tylko pod koniec abonamentu, ale również w jego trakcie. Przykładowo, jeśli twój abonament kończy się w grudniu, możesz kupić roczne przedłużenie planu nawet dziś, oczywiście po dzisiejszej, niższej cenie. Taki zakup wydłuży dotychczasowe członkostwo o 12 miesięcy.

Jeśli nie odpowiadają ci wyższe ceny, zrezygnuj z automatycznego odnawiania subskrypcji!

Automatyczne odnawianie subskrypcji PS Plus można wyłączyć z poziomu konsoli lub poprzez komputer.

REKLAMA

Aby anulować automatyczne odnawianie PS Plus na konsoli PlayStation 4, należy przejść do menu Ustawienia, następnie do PlayStation Network/Zarządzanie kontami, Informacje o koncie, Lista usług, a następnie wybrać pozycję Wyłącz automatyczne odnawianie.

Taki zabieg można przeprowadzić w dowolnym momencie subskrypcji, ale nie później niż na 48 godziny przed następną płatnością.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA