REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Biznes

Tak wygląda debiut Playa na giełdzie: cena akcji idzie w górę po porannych spadkach

Play po latach oczekiwania zadebiutował na giełdzie. Wiemy już jak rynek zareagował na emisję akcji najmłodszego z czterech polskich operatorów infrastrukturalnych.

27.07.2017
17:09
Brexit na giełdzie. Można zarobić?
REKLAMA
REKLAMA

W Polsce obecnie działa czterech operatorów infrastrukturalnych oferujące usługi telekomunikacyjne. P4, czyli operator sieci Play, jest najmłodszym z nich. Po dekadzie działalności w naszym kraju, osiągnięciu pozycji drugiego gracza na polskim rynku i dwóch latach podchodów do debitu, spółka postanowiła udać się na giełdę. Wybrała tę w Warszawie.

Dzisiaj o 9:00 rozpoczęła się emisja akcji Play.

Debiut Play wiele osób obserwuje z baczną uwagą - to spore wydarzenie dla warszawskiej giełdy. Jak podaje Business Insider jesteśmy świadkami jak dotąd największej pierwszej oferty publicznej na polskim rynku (z wyłączeniem ofert prywatyzacyjnych).

Wejście Play na giełdę jest jednocześnie jedną z pięciu największych ofert pierwotnych w Polsce i największą pierwszą ofertą publiczną europejskiego telekomu od dwóch lat. Jak zmieniała się cena akcji w ciągu dnia można prześledzić na wykresie.

play debiut giełda cena akcji class="wp-image-580797"
źródło: bankier.pl

Wysokie obroty nie przełożyły się na dynamiczny wzrost cen akcji Play.

Wartość oferty szacowana była na ok. 4,4 mld zł przy 121 572 621 akcjach. Akcje Play, których cena sprzedaży została ustalona na poziomie 36 zł (wcześniejsza cena maksymalna za akcję wynosiła 44 zł) za sztukę zmieniały właścicieli bardzo często w godzinach porannych.

Do godz. 13:00 obroty na akcjach Play na warszawskiej giełdzie wyniosły aż 700 mln zł. Około godziny 16:00 wynosiły one ok. 818 mln zł przy niemal 16 tys. transakcji. Wolumen obrotu o tej godzinie wyniósł ok 23 mln sztuk. Taki obrót nie spowodował jednak wzrostu wartości akcji powyżej ceny początkowej.

REKLAMA
play debiut giełda cena akcji class="wp-image-580815"
źródło: bankier.pl

Chwilę po debiucie o 9:00 nastąpił co prawda wzrost o 0,5 proc. wartości (maksymalnie 36,34 zł za sztukę), ale później obserwowaliśmy spore spadki w wysokości ok. 5 proc. wartości. do poziomu 33,90 zł. O godz. 15:34 cena akcji wynosiła już 35,70 zł, a potem znów zaczęła delikatnie spadać. Niedługo przed 17:00 nastąpiło jeszcze jedno spore wahnięcie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA